Niech nam żyje @collins!

A to dopiero jutro niestety…Dzisiaj jeszcze do pracy…Dzieki.

2 polubienia
3 polubienia

A to Ci sie udalo!!!
Kiedys w kwietniu,zasypywali mnie kartkami i albumami z MM.Po kilkudziesieciu latach bezwzglednej miłości,jakby mi przeszło.Ale i tak,kiedy ona śpiewa,np. One Silver Dollar czy I Wanna Be Loved By You,czuje ciary jak dawniej :smiley:

1 polubienie

bodegon to okreslenie kazdego obrazu typu martwa natura z jedzeniem lub piciem.
a w mowie potocznej cos w rodzaju piwniczki-spizarki.

1 polubienie

Widzisz to ta moja kobieca ( a może elfia) intuicja…

2 polubienia

Tak,wiem.Ale chodzilo mi czy to z hiszpanskiego poniewaz widzialem to okreslenie jeszcze w przedwojennych albumach niemieckich…

Kobieca,kobieca… :slightly_smiling_face:
Zreszta wielokrotnie tutaj pisalem ze moje uwielbienie dla kina wlasciwie pokrywa sie z okresem tzw. kina gwiazd az do konca lat 70-tych.
MM nie byla nadzwyczajna aktorka ale w mysl powiedzenia Felliniego ze"kino jest kobieta",nie sposob bylo przejsc obojetnie wobec jej obecnosci.
Poza tym,bylo to jednak kilka fajnych rol w kilku bardzo dobrych filmach.

3 polubienia

tak z hiszpanskiego i to starohiszpanskiego - w zasadzie to slowo prawie wyszlo z uzycia jesli chodzi o inne okreslenia poza martwa natura.

1 polubienie

Wszystkiego najlepszego
@collins02 :clinking_glasses:

2 polubienia

Dziekuje :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Sto lat! Żeby Ci te ciapate za dużo nie dokuczały :wink:

6 polubień

Wszystkiego Najlepszego :smiley:

3 polubienia

Odemnie szczere życzenia i powodzenia w życiu osobistym i rodzinnym, w zdrowiu i finansach. Niech ci się wiedzie jak najlepiej

3 polubienia

Dzieki!! :smiley:

Mam nie lada problem z tzw. landlordem ktory jest po prostu zlodziejem.Byly trzy dni spokoju a teraz znowu cos wykrylem.On jednak jest scoorvialym polaczkiem :exploding_head:

3 polubienia

Dziekuje :smiley:

1 polubienie

Przecież miałeś szukać mieszkania!!! Znajdź, bo zwariujesz z tym landlordem!

1 polubienie

Nie bardzo ludzie chca rozmawiac w czasie zarazy.A ja sie nie pale by chodzic po obcych.Na razie zastawilem dwie pulapki i jesli jeszcze raz w nie wpadnie,citizens advice office jest juz powiadomione.Oni chca od razu zglaszac policji ale…Poki slowo przeciw slowu,to nie ma sensu.

2 polubienia

Skąd ja to znam…

To niedobrze ze znasz…Nikomu nie życzę.