No i stało sie

Z głebokim żalem i bólem nieznośnym zawiadamiam ze dzisiaj zgasł ostatecznie,po blisko 23 latach nienagannej służby,mój magnetovid…
I to dziwnie jakoś…Wszystko jest na swoim miejscu,kręci sie…Zostało dzisiaj gruntownie wyczyszczone,na ile mi moja wiedza pozwala ale…Nie ma ani głosu ani obrazu…Czasem jakiś prześwit,sekunda lub dwie…
Na logikę,moze to być jedynie brud.Ale to juz usunąłem.Na to wskazują tez"porady" internetowych mędrków.Rodzaj kabla,scart…Praktycznie nie dotykany przez lata…
Gdyby ktoś był w stanie coś zasugerować,będę zobowiązany… :unamused:

1 polubienie

Sprawdź na innym kablu scart.

1 polubienie

Mam tylko dwa…Sprawdziłem.Bez róznicy…I tak sobie myśle ze te wspomniane"przebłyski"mogą wskazywać ze taśma zle do głowicy dociera…Ale to taki baranio chłopski rozum :innocent:

1 polubienie

Lub,że coś z elektroniką i czasem na chwilę się tylko włączy.A może to TV?
Jak masz zwykły dezodorant(nie antyperspirant) to psiknij na obie końcówki kabla i parę razy włóż i wyjmij w magnetowidzie i telewizorze-może jakieś tam zanieczyszczenie.Możesz też pomakać w spirytusie lub mocnych perfumach i natychmiast zacząć wkładać…

2 polubienia

Ee taki stary to może trzeba przedmuchać powietrzem? :thinking: Takie stare to się nie psują jak te nowsze.

No mam…Ja pier…Serio?Są i takie metody?Psikać na kable???
Ok.Spróbuje jutro.Dzisiaj juz sie przestawiłem na inne tory :innocent:
Jak moj"Ted Baker" podziała na scarta,masz u mnie piwo!

2 polubienia

Mi się wiatrak nie kręcił od kurzu, ale się kręci już.

1 polubienie


To fajnie…!

1 polubienie

Wentylator, bo wiatrak ma zupełnie odwrotną zasadę działania.

Trudno coś doradzić, nie zobaczywszy tej awarii na własne oczy.

U mnie w domu też koniec pewnej epoki. W końcu mam pierwszy w życiu telewizor LCD. Z jednej strony jużem od dawna chciał taki mieć, a z drugiej strony jestem ciekaw, kiedy zatęsknię za CRT.

3 polubienia

Przestalem sie ostatnio interesowac tv.Poza spoertem nie ma tam juz nic dla mnie więc po co mi te wszystkie nowinki?
Co do tego cholernego magnetowidu…Starałem sie opisać wyżej,jak to wygląda.
Jutro spóbuje z tym dezodorantem :innocent:

1 polubienie

wentylator a może cyrkulator :thinking:

1 polubienie

Wpadła mi do głowy taka myśl: jeżeli masz w telewizorze niebieskie tło, to je wyłącz, bo wtedy będziesz mógł zobaczyć, czy brak sygnału to problem z odczytem kasety czy z połączeniem magnedowidu z telewizorem.

Z tego, co pamiętam, inaczej wygląda “śnieg” z powodu braku sygnału telewizyjnego, a inaczej z powodu np. pustej kasety.

1 polubienie

Pojawia sie napis:No source…Na ciemno szarym tle.Ale sam napis jest na niebieskim pasie…
Faktycznie,jesli nie zobaczysz to trudno to opisać…
Moj tv ma 13 lat…Jak mam wyłączyć kolor tła? :thinking:

Chodzi o to, że w niektórych starszych telewizorach zamiast napisu o braku sygnału, pojawia się niebieskie tło, a ono przecież zasłania rodzaj “śniegu”. To tło można wyłączyć w ustawieniach telewizora.

W ustawieniach mozna grzebać do woli,jak ktoś lubi.Ja tego nie dotknąłem przez tych 20 lat.Dlaczego wiec mam przypuszczać ze tam coś mogło sie zmienić?
Zresztą,jak wyżej…Ostatni raz oglądaliśmy,jeszcze w Polsce,film nagrany z TCM,jakieś 7-8 lat temu…Potem juz tylko dvd ale mamy taki film który posiadamy tylko na wideo więc były ostatnio proby wskrzeszenia…I nagle…Po prostu nic.Szary ekran z przebłyskami…Jakby sie taśma ślizgała po czymś zasyfionym…
Ok.Daj spokój…Znalazłem serwis w okolicy a jak oni nie dadzą rady to juz trumna,niestety.Strasznie nie lubie sie rozstawać ze sprzętem który tyle lat służył…

1 polubienie

Sugestie? Wystaw ze śmieciam? :wink:

Nigdy.

1 polubienie

Do pewnego stopnia rozumiem. Też mam. jeden multi-system (PAL/Secam?NTSC) i jeden z rynku amerykańskiego (tylko NTSC), ale nie pamiętam, kiedy ostatnio były w użyciu. Duża piwnica, więc gdzieś się sobie spokojnie pokrywają kurzem :wink:

1 polubienie

Wczoraj wieczorem znalazłem miejscowego majstra i z pewnościa go odwiedzę.Mam przynajmniej kilkanascie filmów do obejrzenia,pare do przypomnienia,jakiś kabaret oraz…swój wystep w 1 z 10 :innocent: