No i to jest dopiero QUIZ - geograficzno-historyczny!

Do roboty mądrale przy sobocie, po robocie.

Mój wynik 10/12, całkiem nieżle.

3 polubienia

10/12 a zle wielka Rosja oraz imperium hiszpanskie.I to drugie chyba kursor splatal mi figla bo to wyjatkowo glupi błąd.Nigdy sie nie tłumaczę ale tu… :thinking:
Bardzo fajny quiz i trzeba było byc ostrożnym w paru miejscach.Roznice w latach nie były zbyt wyrazne…Np. imperium Frankow…

2 polubienia

madry Polak po szkodzie
11/12 w tym jeden nieudany strzal o jakies stulecie - Panstwo Frankow i drugi udany - Stany Zjednoczone.
od reszty strzepki mozgu mi sie zagotowaly, ale poszlo dobrze

2 polubienia

Nawet najlepszy quiz jest niczem w porównaniu ze zwykłom pantropom …

Wracam do Twojej … :beer: :beer:

5 polubień

12/12 Quiz nie tyle trudny, co upierdliwy.

2 polubienia

ja to tak na wyczucie, bo za bardzo pamieci do dat to nie mam…

1 polubienie

nie wiem, skąd Wy to wiecie :face_with_raised_eyebrow:

Mogę mówić jedynie za siebie.Ok. polowa,ze szkoły.Mialem ZNAKOMITĄ profesorke ,co wspominam juz chyba 5-6-7 raz.Kilka innych spraw,z własnej inicjatywy.W jednej,pomogla mi tzw. wiedza ogólna bo ani czas,ani rejon mnie nigdy nie interesowal [Ruś kijowska].

4 polubienia

Na ten quiz natknąłem się niedawno gdzieś w necie i wtedy go rozwiązałem. Korzystając ze znanych mi narzędzi 3 pytania weryfikowałem, bo mi coś nie pasowało, chodziło o Rosję, Niemcy i Rzym. Okazało się, że to autor miał rację, nie ja. Ta weryfikacja trwała 3 dni, bo musiałem dzwonić do Polski po prośbie… :grinning:
A dziś trafiłem dzięki Michałowi na ten quiz po raz drugi.

2 polubienia

???
No z tym Rzymem to mnie zaskoczyłeś…Na mapie jest zaznaczona Tracja jako rzymska prowincja.A tego dokonał Trajan…

1 polubienie

Rosja byla prosta - kolego Alaska?
Z Niemcami mialam dylemat - Rzesza? Ale tu front juz inaczej przebiegal
Najwiekszy problem z Rzymem. Ale wyposrodkowany
Za to zmogł mnie Karol Wielki o stulecie…

1 polubienie

Z google :grin:

2 polubienia

Ze szkoły!

3 polubienia

I z książek.

3 polubienia

Obawiałem się, czy ta wskazówka z Dacją nie jest pułapką, albowiem nie od razu Trajan ją zdobył . Oczywiście, niepotrzebnie, ale ja już tak mam, że w takich sprawach wietrzę podstęp. Ponieważ już od dawna nie ruszałem poważnej historii zaczynam plątać się w datach.
W dwóch innych przypadkach nie pasowały mi szczegóły, ale było to niesłuszne niepasowanie z mojej strony.

2 polubienia