No to na poprawę humoru? Quiz

Nie we wszystkich zamkach straszy…

Niezbyt trudny, komplecik.

2 polubienia

Komplet
Rozbrajająco łatwy quiz. Zachęcam innych. :+1:

3 polubienia

Zachęciłem się i nawet nawet 5/10 :smiley::+1:

3 polubienia

Musiałbym kolegę na przeszkolenie historyczne zaprosić… :shushing_face: Żartuję… :grinning:

1 polubienie

8/10.Przekombinowalem Neuschwenstein…Ale my home is my castle…???Tu bym sie baardzo dlugo kłócił…
Ale to nic w porównaniu z pyt.7.Naprawde ten “zamek” został" zdobyty???Buhahahahahah :joy:

3 polubienia

Wyszło 8/10,

2 polubienia

Teoretycznie tak… wróg wkroczył

Ten zamek jest na Bawarii przy granicy z Austrią. Niemcy mają takich sporo i bardzo o nie dbają. Ja go widziałem tylko raz z daleka, ale dowiedziałem się, że rocznie odwiedza go dobrze ponad milion turystów. Mam plana zwiedzić go w tym roku pod koniec lata we wrześniu.

2 polubienia

Osiem!

3 polubienia

Ja też. Tym bardziej, że figuruje to w przysłowiach angielskich. A już historycznie rzecz biorąc… to lepiej do birbanciny!

4 polubienia

Jednakoważ birbancina pozostaje przy amerykańskości tego powiedzenia… :grinning:

3 polubienia

POTWÓR!!! :joy: :joy: :joy: Ale do hameryki to zamki z Anglii przywożono!

2 polubienia

Bo wigwamy, to w Ameryce na miejscu mieli… :crazy_face:

2 polubienia

Jak wyrżnęli tubylców i trupy zostały bez osłonek… :sob: :sob: :sob:

2 polubienia

Ja tam nikogo nie wyrżnąłem, ale nieraz się urżnąłem… :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

Hmmmm, a Córeczki to bocian??? :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

1 polubienie

Myslisz, ze Anglicy są bardziej goscinni?
Niewykluczone, ze powiedzenie istnialo wczesniej, bo nie zdziwilabym sie gdyby sięgało czasow prehistorycznych, ale jako precedens sądowy zostalo uzyte pierwszy raz w USA. Trzeba by tamtejsze “papugi” przesluchac :wink:

3 polubienia

Mylić się mogę, ale z tego, co jest mi wiadome, to bardziej o Amerykę chodzi, bo to tam wprowadzono takie prawo.

3 polubienia

Prawo anglosaskie “żywi” się precedensami. Więc przyslowie moglo funkcjonowac w strefie madrosci ludowej wczesniej, ale mocy prawnej nabralo z pierwszym prawomocnym wyrokiem. To jest wlasnie ryzyko zadawania tego typu pytań.

2 polubienia

U Anglików, to bardziej; - splendit isolation

2 polubienia