No to ubijmy dziś radio

najgorsze jest to, ze sami “tffurcy” rzecz popieraja - ja rozumiem tantiemy nie smierdza, ale moze zamiast wyc i pobekiwac wt takt kakofonii dźwięków wydawanych przez niedouczone kapele wzięli by sie za robienie czegos co sie da posluchac (i obejrzec, ale to juz raczej TV)

2 polubienia

Ja juz do tej pracy nie wroce bo musialbym sie liczyc ze wzgledami politycznymi oraz z dzieciarnia.Obu rzeczy obecnie nie toleruje.A i wiele lat juz uplynelo…
Sluchac nie zamierzam z wielu innych wzgledow.Na szczescie jestem od ponad 20 lat,calkowicie samowystaczalny.
Jak obalimy te komune bis to moze Trojka wroci…Wtedy wroce do tematu…

3 polubienia

Trójka już nie wróci. Radio Nowy Świat pokazało że ci ludzie stracili pasję a stali się zwyczajnie komercyjni. Niestety nie sądzę by im pasja wróciła.

2 polubienia

Nie dziwie im sie a poza tym jest jeszcze kwestia wieku.Zycie radiowca takiego jak Kaczkowski czy Niedzwiedzki to nieustanna kreacja,poszukiwania,podroze,korespondencje i zakupy.
Dzisiaj szczylom sie wydaje ze wszystko zalatwi internet.No i skutki mamy na tacy…Plus chodzacy na pasku sponsorow,zawodowi nosiciele garniturow… :rage:

2 polubienia

Ja myślę że ci ludzie stracili cel po 1989 roku. Przez wiele lat nie musieli o nic walczyć a życie stało się dla nich bardziej niż dobre. A od dobrych rzeczy i dobrego życia trudno się odzwyczaić. Ale wiek to swoja drogą i troszkę to że wiele lat byli sterylnie odizolowani od trudów życia serfując na fali popularności i przywiązania słuchaczy.

1 polubienie

Troche przesadziles z ta data…W latach 90-tych,oprocz kopiowania amerykanskich playlist,zdarzylo sie tylez dobrego co zlego…
Ja sie na temat szczekaczek typu eska czy zetka nie wypowiadam bo nerwowo wytrzymuje ok. 10 minut i to pod warunkiem ze nie pojawiaja sie"dowcipy".
Natomiast w Trojce zanosilo sie na wspaniala kontynuacje pokoleniowa a pierwsze lata nowego stulecia to czas wspanialych programow…
Byly nowe nazwiska z osobowosciami jak np. Piotr Baron czy Stelmach…Czy Magda Jethon.Potem jednak przyszla ta pisowska suka i wykonczyla ostatni bastion inteligencji z nienotowana nienawiscia na ryju.Niszczyc jest latwo.Niszczyc ideologicznie jeszcze latwiej gdy wiadomo ze aparat represji za toba stoi…Dlatego nazwalem ja Bystygierowa mediow i…zaczynam sie cieszyc ze tego nie “dozylem”

4 polubienia

Bardziej mi chodzi o to że po 89 nie mieli już z czym walczyć, nie istniała cenzura.

Gdyby to było moje pytanie, dałbym najlepszą odpowiedź. @anon18020312 proszę!

1 polubienie

:relaxed: :innocent:

1 polubienie

Ale o kolorek?

1 polubienie

Kolorek to za mało. Ale to zależy od kolegi @anon18020312 To jego pytanie i on rządzi.

Już dał. I kolorek tez jest.

1 polubienie

Nadawanie cyfrowe jest bardziej ekonomiczne, więc wojsko, operatorzy telefonii i internetu będą mieli więcej częstotliwości do dyspozycji.

Nie wiem, jak to jest w przypadku radia, ale w przypadku telewizji jest tak:

1 kanał analogowy = do 7 kanałów cyfrowych w SD lub do 4 kanałów HD.

Po przejściu na DVB-T2/HEVC ta ekonomia będzie jeszcze większa.

1 polubienie

Dla nadawcy moze tak, ale odbiorniki cyfrowe ciagle do najtanszych nie należą, sa rozne systemy kodowania w zaleznosci od kraju.
Zobaczymy jak bedzie dalej?
Ale znając talent ludzi do komplikowania sobie zycia?

1 polubienie

Na szczęście jest jescze yt radio w internecie spotify

Ekonomii nie ma w tym żadnej. Licencja na platformie kosztuje więcej niż częstotliwość. A opowiadanie o uwolnieniu częstotliwości to bajka. Jest mnóstwo wolnych i lepszych pasm niż fale metrowe.

2 polubienia

I tak wg plaskoziemcow i foliarzy siedzimy w mikrofalowce z grillem

1 polubienie

Nie chce mi się o tym pisać obszerniej. Ale im wyższa częstotliwość tym mniejsza długość fali a co za tym idzie i zasięg. Dodatkowo im wyższa częstotliwość tym bardziej fale są tłumione przez przeszkody. Najprostszy test dla foliarzy… niech obłożą mrożonkę 20 telefonami komórkowymi. I niech czekają aż się odgrzeje.

1 polubienie