Nowy materiał Historii bez Cenzury na temat niemieckich U-boot'ów

I takie mnie pytanie natchnęło … Pisałeś @birbant , że jedynym niespełnionym sojusznikiem Hitlera była Anglia … Tzn. że z Francją też nie chciał się dogadywać ?

Aż strach pomyśleć co by było gdyby ktoś zatopił okręt podwodny współczesny o napędzie jądrowym …

juz jeden sie zatopil razem z zaloga, Kursk, choc byc moze gdyby nie “tajemnica wojskowa” czesc zalogi udaloby sie uratowac.
prze nim byly cztery podobne wypadki, jednak niektorym okretom udalo sie awaryjnie wynurzyc. choc nie bez strat w ludziach.

1 polubienie

???

tylko nie pisz, ze o katastrofie Kurska nie slyszales???

2 polubienia

Coś tam się obiło o uszy, ale to stwierdzenie “już jeden” dla mnie mega zagadkowe bo ich pełno przecież zatonęło :wink:

pelno to nie, az tak duzo okretow podwodnych o napedzie atomowym na swiecie nie ma, ale jesli chodzi o okrety o napedzie tradycyjnym przenoszace bron jadrowa to by sie troche awarii i zatoniec uzbieralo…

1 polubienie

A bo tu o napędzie atomowym mówimy … Wszystko stało się jasne :wink:

Pomyśleć, że taka bomba atomowa pod dużym ciśnieniem mogła by wybuchnąć pod wodą …

raczej nie, nie ta konstrukcja
musialbys sie tylko liczyc ze skazeniem otoczenia jesli by pekla obudowa ladunku - dla przypomnienia w 1966 na skutek katastrofy lotniczej w Hiszpanii z wysokosci 9000 m spadly 4 bomby wodorowe. w tym jedna do morza.

-nie wybuchly, ale skazenie terenu w niektorych miejscach utrzymuje sie do dzis (nie jest to Czernobyl, ale zakaz wstepu osoby postronne maja)

2 polubienia

Masakra …

1 polubienie

Amerykanie też stracili dwa czy trzy atomowe okręty w katastrofach.

2 polubienia

“Das Boot”. Lothar Guenter Buchheim.

“Okręt” wspaniała powieść o Ubocie w czasie wojny.
Jak to przeczytasz, dowiesz się o U Botach więcej, niż od tego błazna Drewniaka.

4 polubienia

A pytanie do Ciebie było :wink:

A Drewniak się mylił w czymś tutaj rozumiem ?

1 polubienie

Tego akurat nie wiem, czy tu się mylił, później obejrzę, ale w wielu innych zbyt często mu się to zdarzało. Ale co ja tam wiem?
A książkę polecam.

2 polubienia

A co do Francji ? Spójrz komentarz wyżej :wink: ?

Nie znam się na Francji.

1 polubienie

Mówisz poważnie XD ? W sensie pytam czy Hitler też nie chciał się z Francją sprzymierzyć, czy jedynie nadzieje widział w tym, że może uda się z Anglią sprzymierzyć ?