O dwóch takich, co coś ukradli

Raczej nie negocjacje. Stracił mój szacunek i tyle.

@Joko, nie spokorniała. Przeciętny Rosjanin popiera Putina, nienawidzi USA i zachodniej demokracji i jest przekonany, że w Ukrainie króluje nazizm i mordowani sa Rosjanie. 50% Rosjan nie miałoby nic przeciw temu, by następne w kolejce były państwa bałtyckie i Polska. Oni są w większości tacy jak u nas betonowy elektorat PiS, nic do nich nie dociera (dosłownie i w przenośni). A jeżeli sytuacja gospodarcza będzie dramatyczna, wmówi sie im, że tak musi być bo Rosja jako jedyny kraj sprawiedliwy na świecie musi cierpieć. I Rosjanie będa jeść słonine z chlebem ale będa dumni ze swojego kraju i wodza.

7 polubień

Ale wiesz o tym że rosja nas nie chce? jesteśmy zbyt trudni by nas podbijać. i mamy jako kraj i zasoby zerową wartość.

Nie przesadzaj z ta zerową wartoscia.
Przez 40 lat ZSRR doilo Polskę rowno.

4 polubienia

Nie tylko dojenie. Cała ściana wschodnia służyła jako tarcza obronna ZSRR. Bufor w razie W.

1 polubienie

To proszę podaj mi co Polska ma. Węgiel i sól. A reszta dość szczątkowo. Nooi podobno bursztyn ale tego nie wiem

To juz inna sprawa, choc powiazana.

Raczej byliśmy jako nośnik rakiet. ich nie ma już

Sporo miedzi, obok czego jest srebro i złoto.

.ale co Ty tam w Bydgoszczy możesz o tym wiedzieć.

Ile zakladow produkowalo wtedy wylacznie na potrzeby ZSRR, czasem nieco sprzedajac na zachod, zeby miec walute, ktora placily ruskim za niektore komponenty.
Księgowość multikreatywna.

1 polubienie

Oj każdy kraj to ma ale koszty wydobycia? Wiesz skąd Polska ma najwięcej złota? z przetwarzania elektrośmieci. Sam kiedyś skupowałem stare kompy. Ważne że dostawałem sporo za kilogram… tak nie za sztukę. Miedź masz rację mamy troszkę ale… mamy też KGHM który doi wszystkie wpływy.

1 polubienie

Prawie każdy. Eltra miała doskonałe wyroby powyżej japońskich firm i jakością też
ALE po upadku komuny zrobiła się za droga.

2 polubienia

A technologie ku temu stworzono właśnie w Instytucie Metali Nieżelaznych przy hucie miedzi. Technologia wymyślona na potrzeby maksymalnego wykorzystania pozostałości poprodukcyjnych w procesie przerobu rudy miedzi. Przez lata składowało się miliony ton tych pozostałości, traktując je jako odpad. W latach 80 te tony odpadów z huty chcieli kupić za psi grosz Japończycy, bo chcieli z niego odzyskiwać złoto i srebro, mając już ku temu technologiczne możliwości. Nie sprzedano im tego, bo polska technologia była już w zaawansowanej fazie. Po latach Japonia zakupiła polską technologię, uznając ją za wydajniejszą od ich własnej.

.ale co Ty tam w Bydgoszczy możesz o tym wiedzieć.

2 polubienia

troszkę wiem.

Moze nie za droga.
Technologia wymagająca dużo pracy ludzkiej przeniosla die do krajów taniej sily roboczej. Przemysł tekstylny i obuwniczy tez Chinczycy wykonczyli. I to nie tylko w Polsce

1 polubienie

U nas przerosła firmy polityka fiskalna. Obecnie nadal się kłamie o nie płaceniu biedronki podatków. To tylko przykład

1 polubienie

Jakie żądania wysunął Wołodymyr? Coś chciał od Ciebie?

od państw. Ale szanowałem gościa

Mam wrażenie, że znów zaczniesz go szanować, ale może być za późno.
Zełenski w swoich wywodach do krajów zachodu nie wystosował żądań, a ostrzeżenie. Ostrzeżenie przed żarłocznością Rosji.

.świat, jak narazie pozostaje głuchy.

1 polubienie

Nie zacznę kolego.