O Polakach

Jako ciekawostkę wstawiam przetłumaczone opinie o Polakach z rosyjskich for i chyba z jednego bloga czy jakiegoś artykułu.
-handlarze: jeśli trzeba, niedrogo sprzedają własną mamę.
–Nie sądzę nic dobrego o polskiej polityce i nie widziałem żadnego Polaka żywego, i dzięki Bogu…
-Jeśli przypomnimy sobie o pogromach Żydów w Polsce po wojnie, gdzie dokonywano masakry Żydów, to od razu zrozumiemy, że w zachowaniu Polaków nie ma nic dziwnego. Byli barbarzyńcami… i takimi pozostali.
-Moim zdaniem ten naród i jego państwo stanowią najbardziej realne i niedoceniane zagrożenie dla Rosji i rosyjskości, przynajmniej w Europie Wschodniej. Mają doskonałe, niemal doskonałe zrozumienie naszej mentalności i zachodnie (zimne, wyrafinowane i konsekwentne) podejście do rozwiązywania problemów. Dlatego skutecznie udaje im się zaszczepić rusofobię i nazizm we wszystkich krajach słowiańskich, nastawić ich przeciwko Rosji i jednocześnie zjednoczyć ich w swoich imperialnych projektach. Niedawno utworzyli nawet Instytut „Intermorium”, w którym będą badać korzyści i perspektywy Cesarstwa Polskiego, ale tak naprawdę będą kształcić zawodowych rusofobów i neonazistów.
-Polacy-handlarze i pijacy, niezdrowi dla wszystkich…
=> Wybrałem tylko negatywne opinie.Są i pozytywne…!

1 polubienie

Nowosc?.Toz juz za pierwszych carow tak ruskie twierdzili.
Co nie przeszkadza Polsce do dnia dzisiejszego stac im kością w gardle.

2 polubienia

Jeszcze tylko dodam,że nie zamierzam siać nienawiści do Rosjan.Sporo z nich bardzo pozytywnie nas postrzega. Ten temat jako ciekawostkę założyłem.Może ktoś coś ciekawszego znajdzie na rosyjskojęzycznych stronach.Niektórzy obawiają się chodzić po ruskich internetach ze względu na szalone ich wirusy ale do mnie Yandex maila wysłał więc chyba dadzą już na luz :wink:

Z Rosjamami to roznie bywa
Ale faktem jest, ze jak taki zenil sie z corka dobrej znajomej to przyjal nazwisko zony i dzieciaki tez maja polskie. A bylo to jeszcze przed pierwsza wojna o Donbas. Czlek rodowity moskwianin w ktoryms tam pokoleniu. Doktor habilitowany z literatury na emeryturze obecnie.
Tu ruskie? W zasadzie na terenie neutralnym problemow nie bylo, wrecz odwrotnie
A byl taki czas, ze (przed pierwszymi sankcjami zwiazanumi z Donbasem) mieli w Alicante miasto w miescie - od szewca, krawca po dentyste
Nie liczac sklepów z wschodnim zarciem i wyrobami, klub socjalny z biblioteka tez był)
Mozna bylo tylko zastanowic się jak to dzialalo, ale dla ruskiego kasa fiskalna to nie problem.
A panstwo hiszpanskie? Ma dosc luźne przepisy jesli chodzi o działalność fundacji wspierajacych wymianę kulturalną, stworzona na miarę panstw latynoskich, ale obejmującą wszystkie nacje.
Skonczylo sie z ruskimi dawno, a Ukraina przeważyła szale - ruski, jeśli nie mial wczesniej obywatelstwa to zrobil sie “bialy kruk”, a infrasryktura znuknela z powierzchni ziemi.

Polacy są przede wszystkim konfliktowi i zakompleksieni. Wciąż wolimy by naszym autorytetem był nie naukowiec i wynalazca tylko proboszcz. Dobrze to odzwierciedlają wyniki ostatnich wyborów.

2 polubienia

Powiedzmy zelazny elektorat.
Reszta myśli o korycie, skad by nie bylo…
Ja bym chciala, zeby rzadzili dobrzy organizatorzy i ekonomisci.
A nie złodzieje i kombinatorzy.
I zeby nie popełniono tym razem błędu grubej kreski …

1 polubienie

Nie musisz jej siać. Sami to robią. Począwszy od zaborów, a kończąc na wojnie w Ukrainie.

2 polubienia

Prwodyrka zaborów, piekna Kasia byla Niemką.

1 polubienie

A dlaczego tylko negatywne?
Ciekaw byłbym i tych drugich…Bo to co zacytowałeś przypomina agresywny bełkot ichniego siatkarza Spirydonowa czy jak mu tam…
W sumie nawet byłoby zabawne gdyby nie to że mówimy o kraju który od ponad 100 lat,stanowi problem dla niemal całego świata…
Nie ma to jak sowiet mówiący o barbarzyństwie…No cooorna tylko strzelać i nie pytać o nic!!!

3 polubienia

Bo ruskich nie lubię :rofl:
Można i pozytywne wyszukać ale to by było,że tak powiem mniej medialne i oglądalność by spadła… :wink:

2 polubienia

Antypolskość w Rosji?
Wieki propagandy zrobiło swoje.
Ale biorąc pod uwage ostatnie 100 lat sowietyzmu? To takie tezy nie tylko w stosunku do Polski wysuwano.
A chichot historii? To tak w kwestii przed presluchaniem zastrzelic?Jedna z najskuteczniejszych broni czyli AK zwany kałaszem wymyslil ruski.
Albo gdzieś pomysł ukradl? Bo z nimi nigdy nie wiadomo?

A to tak jak ja…
Tylko że dzisiaj rusek mówiący dobrze o Polakach to chyba odważny człowiek…Nawet mi do głowy nie przyszło że tam się zdarza co niektórym,myśleć…

3 polubienia

Owszem, mają myślenie, ale takie bardziej mechaniczne: co im propaganda do łbów nakładła, to w tych łepetynach siedzi. (najczęściej, bo nie zawsze. Są też i “dobrzy ruscy” - brzmi to jak oksymoron, ale zdarza się). :joy: Nic nie jest takie do końca czarno - białe. Mało jest u ruskich tych odcieni szarości, ale jednak jakieś czasem bywają.

3 polubienia

A dla mnie brzmi to jak dobry esesman.Ludzi takich jak rotmistrz Pilecki,niechętnie się slucha i w efekcie zawsze bolszewizm był czymś lżejszym od nazizmu.Herling Grudziński też się nie przebił do stanu świadomości…
I jeśli obecna wojna tego nie zrobi,nic juz nigdy tego nie zmierni.
To zresztą nie jedyny problem…W kolejce czekają islamscy,jak najbardziej aktualni zbrodniarze a świat juz prawie nie reaguje ani na slowo terroryzm,ani na uprowadzenia,ani na palenia żywcerm transmitowanego w tv ani na kopanie niczym piłki,głowy zabitego żołnierza…
“Bo nie wszyscy są tacy”…Rodzaj eufemizmu?W kazdym razie jeden z najbardziej niebezpiecznych rodzajow myślenia.A raczej unikania myślenia…

2 polubienia

Rotmistrz Pilecki - przez wielu uważany za żołnierza wyklętego :frowning:.Zachód wiedział co się dzieje w obozach (m.in. dzięki niemu), tak, jak i teraz wie co w Ukrainie robią onuce. A ruskie dalej startują w międzynarodowych zawodach, czy imprezach. Jakby wojny nie wywołali. Wszak Ukraina daleko, po drodze jest jeszcze Polska :frowning:

Bo piniądz jest ponad wszystko i to zgubi naszą cywilizację…!

2 polubienia

Osobiście poznałem tylu ruskich, Ukraińców, Litwinów, Estończyków, Łotyszy, iż podejrzewam zasadnie, że miałem do czynienia z większą ich ilością niż wszyscy pytamkowie razem wzięci. Skupiając się na samych ruskich, to fakt, ze zdarzają się wśród nich normalni ludzie, ale u siebie nie przebiją się przez mentalne szambo ruskiej mentalności ogólnej. To jest skansen myślowy.

4 polubienia

Estończycy, to tak bardziej fińscy są niż ruscy :wink:

1 polubienie