O "uchodźcach" raz jeszcze

Pomijając kwestię trwającego obecnie show z uchodźcami chciałbym poruszyć inną kwestię. Do przejścia granicznego w Kuźnicy z Usnarza jest około 20km, czyli 5-6 godzin spokojnego spaceru. Dlaczego ludzie będący obecnie na pasie granicznym nie przejdą się do tak nieodległego przejścia granicznego, gdzie zgodnie z przepisami mogliby wszcząć procedurę ubiegania się o status uchodźcy?
https://udsc.gov.pl/uchodzcy-2/uchodzcy/zlozenie-wniosku-o-nadanie-statusu-uchodzcy/w-jaki-sposob-zlozyc-wniosek-o-nadanie-statusu-uchodzcy/

4 polubienia

Nie nas o to pytaj… :wink:

2 polubienia

Przecież tu wszyscy wszystko wiedzą.
Kogóż zacz pytać się mam? :wink:

2 polubienia

Tu nikt nic nie wie.
Zwlaszcza w kwestiach zycia erotycznego krow, co udowodnila duskusja o pochodzeniu mleka.
Ciekawe czy Czarnek dopusci tę pokazowke do lekcji wychowania w rodzinie czy biologii?

Nie chce im sie pewnie. Jak to uchodzcą xd

Co mi tam o krowach ściemniasz, przecież mleko bierze się z kartonu. Ale ja o uchodźców się pytam.
Jak nie wiecie, to może macie w kontekście mego pytania jakieś ciekawe teorie? Z chęcią poczytam…

Akurat w tym temacie, nie mam nic wnoszącego do powiedzenia. Dziwi mnie tylko to, że nie można było by załatwić sprawy humanitarnie. W sposób dyplomatyczny. Bo, moim zdaniem, rząd w tym momencie wykazuje bezradność swymi działaniami.

1 polubienie

Dobre!

2 polubienia

Nie wiem czy bezradność, czy po prostu bezmyślność. To wszystko to akurat są konsekwencje kiedyś przyjętej narracji. Teraz żeby wyjść “z twarzą” przed swoim elektoratem, brną w tym daleko poza granice absurdu.
Osobiście jestem przeciwko tego typu imigracji, że ktoś nielegalnie próbuje przekroczyć granicę. Są u nas procedury dające możliwości ubiegania się o status uchodźcy. Jeżeli ci ludzie chcą bezprawnie dostać się na teren naszego kraju, to jak najbardziej jestem temu przeciwny. Tyle że to, co robi wokół tego ten rząd to… ehh, szkoda słów.

3 polubienia

Może boją się weryfikacji.

I bezradność, i bezmyślność. Tak jest w większości spraw. A poza tym zgadzam się z Tobą.

1 polubienie

Powiedzmy sobie to raz na zawsze.Nikt nie ma prawa przekraczać granicy wbrew woli niepodległego panstwa!Koniec,kropka.
Od tego są paszporty i wizy.
Oczywiscie uciekinierzy z wojen to co innego.Ale Polska nie graniczy z Afganistanem.
Prawdziwe ofiary terroru i wojen,zostaly na miejscu.Swiat ma to w doopie i udaje wrazliwość wobec tych którym akurat udalo sie zwiać i teraz bedą walić do Nimiec i Anglii bo przeciez Bialoruś czy Polska są dla nich zbyt biedne…
Taki to pełzający imperializm sobie wykombinowali co najmniej kilkanascie lat temu i dalej ochoczo wprowadzją go w życie.
A o braciach w wierze ktorych wokoło Afganistanu pełno,nawet słowem wspomnieć nie wolno :rage:

2 polubienia

Wiekszosc by nie dostala. Póki co Białoruś uwazana jest za “kraj bezpieczny”

1 polubienie

Ale dlaczego mieliby bać się weryfikacji. Przecież to są uchodźcy, przeważnie kobiety z małymi dziećmi, ludzie przybyli wprost ze stref ogarniętych wojną, lub z Afganistanu skąd uciekli przed terrorem Talibów. Czego mieliby się niby obawiać?

1 polubienie