Oberstdorf. Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich

W miedzyczasie"załatwiono" na zasadzie dziecka z kąpielą,ekipe Włoch choć akurat w przypadku zawodniczek i zawodników"na dzisiaj",po wielokrotnym testowaniu nie stwierdzono nic…
Ktoś,gdzieś w ich ekipie,mial bezobjawowe przejscia…
Czego by nie rzec,niektore ruchy kojarzą mi sie z obłąkaniem…

1 polubienie

Niebawem skoki mieszane. W serii próbnej mieszała też pogoda. Nasz panie. lepiej nie mówić, a i Żyła tak sobie, ale to tylko seria próbna. Wygrał Granerud, a drugi był Kubacki.

Oczywiście, oglądał będę, ale już bez wielkiej emocji, bo to zostawiam na dużą skocznię.

6 miejsce to jest to na co stawialem.Ponad 20 punktow przewagi nad Rosja powinno wystarczyc.Zupelnie niezle!
Licze ze Twardosz sie poprawi…

1 polubienie

Po pierwszej serii, Polska na 5 miejscu. Dzięki Piotrkowi, który poleciał na setny metr. Dawid - 96, czyli bardzo średnio. Ale Granerud jeszcze bliżej. O naszych paniach nie będę się wypowiadał. II liga i tyle.

Może i 5 miejsce da się utrzymać?

No jak?Szóste…40 punktow za Japonią…

1 polubienie

Racja.

Pomyliłem się.

1 polubienie

W miedzyczasie zobaczylem ze nie wyslaliśmy druzyny do kombinacji norweskiej…Co za wstyd :thinking:

1 polubienie

Niemcy wygrały, a my się możemy cieszyć, że ruskiem dołożylim… :joy:

1 polubienie

“Przerwali streama”,jak to mówią…I nic nie widzialem z drugiej serii :unamused:
Ale wynik jest ok.

1 polubienie

Żyła słabo - 92, ale za to Kubacki - 103. Uzupełniają się chłopaki.

1 polubienie

Dokladnie.Ta druga Rosjanka mogla namieszac ale…Roznica sie i tak zwiekszyla do ponad 30 punktów.
Dobry wynik.
Dziewczyny są ledwie ponad juniorski wiek wiec cudów byc nie moze.Niemniej jesli myslimy o nieco szybszym tempie…Moze trzeba oddac skoki dziewczyn w inne rece?
Trudna sprawa bo fachowcow od skoków nie brakuje.Brakuje natomiast fachowcow od kobiet w skokach.I u nas jedna juz niemal z kadry wyleciala za swe skargi… :thinking:

1 polubienie

A to nie Kruczek jest ich trenerem? Kiedyś, przypominam sobie, że był.

1 polubienie

No jest.I wlasnie o to chodzi.
To trener ktory nie tworzy nowej jakosci.Jest zachowawczy a do tego okazuje sie ze i poklocic sie potrafi…
Nie jestem,broń Boże,entuzjastą sytuacji gdy zawodniczka dyktuje warunki!
Ale trudno budowac cos od podstaw gdy zdaje sie,brak autorytetu…Cos jak z …Brzeczkiem :thinking:

1 polubienie

Podpisuję się pod tym.

1 polubienie

I w ogóle,fajnie ze dziewczyny chcą skakać.Ze kilka innych chce biegać…Bo czasem wygląda to tak jakby to w tym kraju,nikogo nie obchodziło.
Mam tu głównie na mysli nie kibiców a tzw."zwiazki"i tzw.“dzialaczy”.Zaniedbania siegające ćwierć wieku w 40-milionowym narodzie…Dobrze ze świat sie nami specjalnie nie przejmuje bo dopiero byłby wstyd!

1 polubienie

Żeby, kuźwa, nie Małysz, to i w męskich skokach było by to samo.

1 polubienie

Najprawdopodobniej…I znecanie sie nad nastepcami Tonio Tajnera :roll_eyes:

1 polubienie

W rzeczy samej.

Ciekawe jak z ręczną będzie? Drużyna jest, ale zarząd stary…

1 polubienie

Przyjdzie poczekać…
O ile bedzie walka,nie bede bral po tym cyrku,niczego za zle chlopakom…Ale powtorzyc wyczyny poprzedniej ekipy bedzie trudno…

1 polubienie