Oblicz sinus kąta ostrego alfa jeżeli tangens kwadrat alfa minus 8 równa się 0

Na mnie nie zważaj… Jak nie ma w pobliżu jakiegoś matematycznego zadanka, to sobie owe sam wymyślam …

I nawet nie próbuję nikomu tłumaczyć, czemu matematyka i dlaczego jest królową nauk …

Niektórym to tak, jakby ślepemu kolory tłumaczyć. Ślepy się uprze, że kolorów nie ma i mu teraz tłumacz ,

3 polubienia

No ja czasem musze do podrecznej encyklopedii matematycznej zajrzec :wink:
Albo ksiazki kucharskiej jak pomyslu na obiad nie mam. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ostatnio przeprosilam się z niemiecka Wir kochen gut, wydaną w 1984 w DDR. Przy okazji resztki jezyka Goethego odrdzewiam :wink:

2 polubienia

Jak zyc bez matematyki? Nie wiem.
Znałam analfabetów. Ale liczyc to te cholery umiały i to niekoniecznie na siebie.

1 polubienie

Zgadza się. Możesz nie umieć pisać i czytać, ale matematykę warto znać.

1475748677_by_Fudal_500

2 polubienia

Posiada przedmioty rozmowy część egipskiej duszy,
bez niej żadna nauka nawet z miejsca nie ruszy…

4 polubienia

Ty jak Midas, wszystko czego nie tkniesz zamieniasz w kalambur, rebus, czy jeszcze inną inszość :slight_smile:

2 polubienia

Mnie rodzajnik niemiecki
Zamieniał w złoto kiecki

3 polubienia

Ruski helikopter wręczy litera,
w złoto zamieniał za co się zabierał.

4 polubienia

Natłukłem tego tyle do zagadek kolegi @Bingola że jak już mnie dawno nie będzie, to Wy jeszcze będzieta rozwiązywali… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Następny twórca :slight_smile: Ja tak nie umiem, upośledzona chyba jestem :frowning:

1 polubienie

Ale świetnie rozwiązujesz. :+1:

1 polubienie

Gra rozwiązała o ile pamiętam jedną z najtrudniejszych zagadek na mojej stronce, zapodaną przez mrówkę Zofię, więc prawdę piszesz …

1 polubienie

Akurat w tym roku przypada w moim przypadku 40 lat “po maturze”.
Sinus?-nie wiem , co to jest ,za to wiem ,że są sinice w Bałtyku…
Tangens??? A cóż to za słowo ?Z jakiego języka pochodzi? Czy ma coś wspólnego z tańcem?
A może to jakiś tajny szyfr?
TAJEMNICA…?

1 polubienie

Coś :-)))))

@Mamita Jeszcze jest KO-tangens czy CO-tangens - jakoś tak…:face_with_spiral_eyes:

1 polubienie

@banasek Serio z tymi rupiami?:thinking:

1 polubienie

Tak. W 2007 r. wyszła seria bilonu z pół, 1 i 2 rupiami. Rok na monetach 2008 i 2009. Na nich wartości podane są oprócz liczb także ręką.

2 polubienia