Obstawiacie Trumpa czy Bidena i dlaczego?

Ja niestety Trumpa ale wolałbym Bidena

Jest to wybór między dżumą a cholerą. Szczęśliwie nie muszę wybierać. Chociaż wiadomo, że lepszym dla swojego kraju będzie Trump, lecz autentycznie gorszym dla całego świata jednocześnie on też będzie. Przez Trumpa Polska straci parasol ochronny, bo będzie miał w nosie co się dzieje w takim regionie świata jak nasz w Europie Wschodzniej. Z tej przyczyny, pewnie Polska wpadnie pod wpływy ruskie, chcąc się od nich wybronić, spowodujemy następną wojnę światową. Brak rozwiazania tutaj będzie widoczny.
Wpływ Stanów na resztę całego świata dramatycznie i tak już spada, a jak się wplączą w dwie gorące wojny, to myślę, że staną się krajem bardziej peryferyjnym. Mówię o wojnie o Tajwan oraz w krajach arabskich w obronie państwa pejsykowatego… :sweat_smile:
Co do Bidena to nie wypowiadam się, bo mówię tylko o wygranych propozycjach…

3 polubienia

To tragedia dla Ukrainy i krajów bałtyckich ale muszę postawić na Trumpa
:pensive:

3 polubienia

On podobno nie wierzył, że Ukraina jest niezależnym państwem.

2 polubienia

Putin tylko na to czeka. Plan jest prosty. Jak najmocniej wyniszczyć Ukrainę a po wyborze Trumpa usiąść do stołu, zalegalizować aneksję wschodniej Ukrainy i ogłosić zwycięstwo.
W zamian mam nadzieję Ukraina (bez wschodnich ziem) dołączy do NATO.

4 polubienia

Nunu, nasz prezydent Andrzej Duda udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że prezydent nie musi posiadać żadnej wiedzy, a nawet więcej: że może go wcale nie być.
Obstawiałabym Bidena, ale z tymi Amerykanami, to nigdy nic nie wiadomo.

3 polubienia

… a potem Putin napadnie na Polskę, która po całkowitej pacyfikacji w zamian za niepodległość odda ruskim Śląsk :thinking:

4 polubienia

Trump to jedno wielkie zuo :wink:
Troche obaw jednak jest,że dzięki niemu będzie koniec cywilizacji jaką znamy.Lecz cóż my robaczki możemy poradzić na “mądrość” wyborców hamerykańskich.

3 polubienia

Trump uważa że Europa może sama o siebie zadbać. Francuzi faktycznie już przestawiają gospodarkę na tory wojenne.

Niemcy mniej chętni. Jest jeszcze UK i Skandynawia

Ciekawy temat

Generalnie nie zgadzam się ale serducho za pierwsze zdanie :smirk:

2 polubienia

Tutaj, delikatnie mówiąc, przesadziłeś:

MY spowodujemy wojnę? Chcą się bronić - będziemy winni?

2 polubienia

Wiem, wiem, to przecie ironicznie trochę było :wink:

2 polubienia

Całe szczęście, bo są tacy, którzy uważają, że to Polska była winna II wojny św. , bo przecież “mogła oddać ten korytarz do Gdańska” - słyszałam to na własne uszy i … zdębiałam.

5 polubień

Ludzie którzy mienią się być autorytetami w necie,lansują tezę że świat by wyglądał inaczej gdyby Polska poszła z Niemcami na Rosję… :angry:
Gdzie jest granica ostatecznego skretynienia,nie wiem…

2 polubienia

Ten cytat, to nawet nie z netu, tylko z osobistej rozmowy na żywo :frowning:

1 polubienie

Wybór któregokolwiek z nich to nie jest mój problem.
Wybór któregokolwiek z nich to będzie mój problem.

1 polubienie