Od stycznia znowu podwyżki

Chyba trzeba zepchnąć gdzieś te myśli, żeby się znowu nie denerwować. :face_with_hand_over_mouth:

2 polubienia

Ale Suweren się nie denerwuje, on będzie pił z radości!

3 polubienia

Jejkuuuu… Kiedy się to skończy? Bywało różnie: lepiej i gorzej, ale nigdy aż tak :face_with_hand_over_mouth:

2 polubienia

Co!!!?!

2 polubienia

No niestety. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Qrwa!
Trudno. Najwyżej chleba nie kupię

1 polubienie

Ale to alkohol podrożeje bardziej od chleba. Chleb możesz spokojnie kupować.

chleb potrzebny, jako filtr do przepuszczenia denaturatu…

3 polubienia

Żeby wpadać w nałogi to trzeba mieć piniądze. Ja nie mam, więc nie wpadam…no może w ciuchy, buty i książki.

3 polubienia

24.10.2020 VERSUS 03.10.2021

5 polubień

Z czegoś trzeba zrezygnować

1 polubienie

W UK też drożeje a PiSu nie mają tylko Brexit :sweat_smile:

5 polubień

A ja się dziwię czemu pod koniec wypłaty zostaje jeszcze tyle miesiąca… i to za kazdym razem coraz więcej… np dziś jeszcze prawie pół (miesiąca) a końcóweczka już…

3 polubienia

Leokadia, że wszystko drożeje wszędzie, to ja wiem, ale tu założyłam o tym temat, że akcyzy na używki sporo pójdą do góry. Może to i dobrze, bo w sumie tytoń i alkohol po latach zwiększa wydatki na zdrowie, więc niech palący i pijący dokładają się do swojego leczenia :wink:

2 polubienia

Ihtiel - więcej wydajesz na wszystko, a wypłaty niewiele się podniosły.

1 polubienie

Nie podniosły wcale, i wobec sytuacji politycznej , nie podniosą nadal.

3 polubienia

Może i dobrze…ale myślę że nie o to tu chodzi, chorzy na raka i tak będą zdychać pod płotem bo co rusz przestają refundować jakiś lek onkologiczny, ale chodzi o szukanie kasy na kolejne nieprzemyślane wydatki rządu.
Ja np. zapłacę podatek w Polsce za dochody otrzymane w UK, bo znieśli ulgę abolicyjną, a ja niestety ciągle tkwię jedną nogą w Polsce i choć z niczego w Polsce nie korzystam, z żadnych użyteczności publicznych, to podatek będę musiała zapłacić. Prawdopodobnie. Tzn. raczej na pewno. To jest dopiero grabież.

6 polubień

To dlatego ludzie w Twoim zawodzie ostatnio - z tego, co czytam - są poszukiwani. Brakuje ich. Zaczynają zatrudniać “niefachowców”, bo ktoś pracować musi.

3 polubienia

To tak jakby podwójne opodatkowanie? Ciekawe wobec tego, dlaczego nie chcą dawać podwójnych zasiłków na dzieci.

3 polubienia

Kompletnie tego nie rozumiem, może jakoś się wywine bo większość roku spędzam poza granicami, nie wiem z jakiej racji mam im cokolwiek płacić. Nie pojmuję tego.:person_shrugging:
Ja jestem w grupie osób, którym nic się w Polsce nie należy, tylko należy mi się płacić podatki.

2 polubienia