Od stycznia znowu podwyżki

Podwyższają całkiem sporo akcyzy na wyroby alkoholowe i tytoniowe. Spodziewają się z tego sporych pieniędzy. Akurat nie palę i nie piję, ale ci, co to robią pewnie się wkurzą, bo te podwyżki akcyz oczywiście pójdą w ceny tych wyrobów.

4 polubienia

Wszystko podrożeje. Nie tylko używki.

4 polubienia

Wiem, że wszystko, ale one ponoć jakoś bardzo znacząco w porównaniu z innymi artykułami.
…Piwko też! :wink:

3 polubienia

Znacząco, to energia podrożeje. A inflacja już przekracza 6%.

5 polubień

No taaaak…
Ale jako osobniczka, która nie pije i od 21grudnia nie pali mam prawo się cieszyć, że chociaż cokolwiek już mnie nie dotyczy :thinking:

3 polubienia

Dziś dzwonił kolega z Polski i powiedział, że w piątek widział na dwóch stacjach benzynę po 6 zł z jakimś groszem.

4 polubienia

To sześć było jakieś magiczne i dopóki nie było przekroczone, to jakoś jeszcze było. A teraz? Niefajnie się robi. Bardzo.

3 polubienia

Niefajnie zaczęło się robić od 2016. A teraz tylko ta niefajność pogłębiać się będzie.

3 polubienia

Przedtem finansowo jakoś nie było tak tragicznie. A zaczyna się robić. Owszem - odkąd przestałam palić mam masę dodatkowej kasy, ale przecież pamiętam jak bardzo te podwyżki wkurzały.

3 polubienia

Pamiętam, że, jak w 2017 byłem u córki, to w tamtym markecie za 100 zł kupiłem o wiele więcej, niż tego lata za 200.

5 polubień

Jak jestem na miejscu, to trudniej to zauważyć, ale faktycznie tzw “koszyk” jest sporo droższy.

2 polubienia

Ale PiS da. :stuck_out_tongue: Będą indeksacje, rewaloryzacje, rekompensaty. I ludzie będą mieli więcej kasy. Sęk w tym, że za te więcej kasy będą mogli mniej kupić.

3 polubienia

Wcale mi się to nie podoba. Wiesz ile straciłam już przez to, że sporo zaoszczędziłam a nie inwestowałam? Trzeba było hulać i nic nie odkładać.

3 polubienia

Lepiej późno, niż wcale. Zacznij hulać… :rofl:

3 polubienia

A już mi się nie chce. :smiley:

1 polubienie

Już życie pokazało że wysoka akcyza nie sprzyja dochodom do skarbu państwa a sprzyja przemytowi i piciu byle gówna.

4 polubienia

Pewnie i teraz tak będzie. :thinking:

1 polubienie

to by tlumaczylo odrutowanie granicy z Bialorusia…

3 polubienia

Nie tylko z Białorusi papierosy i alkohol idą.
Alkohol - podejrzany o tyle, że nikt nie chce wzroku stracić a ponoć się zdarza, a papierosy? Kiedyś zostałam jednym poczęstowana, to mi dym uszami szedł. A jak jeszcze przeczytałam, że wokół Czarnobyla zmutowany tytoń wysoki jak sosny? :wink:

1 polubienie

Dzisiaj w pracy robiłem konkurs ofert na druk katalogów świątecznych. Aż sie za głowę złapałem gdy zobaczyłem ceny drukarń! Papier podrożał o 40% a materiały chemiczne (farby, lakiery) o 50%. W ciągu 3 miesięcy! Drożeje absolutnie wszystko. A że alkohol? Ciężko będzie wmówić suwerenowi, że aby pomóc gospodarce trzeba pić :slight_smile:

5 polubień