Odległości w kosmosie są tego rodzaju, że czynią wszelkie jego

badania bezsensownymi To po pierwsze.

A po drugie bezsensem jest badanie jednego, naszego Wszechświata Równoległego, gdy takich Wszechświatów jest nieograniczona ilość, jak snów.

A raka wyleczyć nie potrafią

2 polubienia

Na coś trzeba odejść z tego świata, a to odejście jest czymś tak samo naturalnym, jak narodziny.

Np, na łupież albo pleców swędzenie.

2 polubienia

Czyli co?
Nie powinno się zajmować czymś, czego się nie dosięga i co jest za duże, by to ogarnąć. :thinking:
Więc się nie zajmuj.

.a odległość, to rodzaj żeński.

4 polubienia

Starożytni Chińczycy potrafili.

1 polubienie

Bez przesady.
Mój znajomy miał raka, w akwarium go trzymał. Rak mu zachorował, więc poszedł do weterynarza. Ten zapodał mu jakiś lek i rak jak nowo narodzony …

Raka też można wyleczyć …

5 polubień

Żeby odbywać podróże międzygwiezdne potrzeby jest melanż który wydobywa się na planecie Arrakis…

2 polubienia

Ponoć nie powinno się mówić “ubierać buty”. Owszem, ale z drugiej strony co ze zdaniami typu “ścierać kurz” albo “leczyć raka”? Na co komu czysty kurz albo zdrowy rak? Okazuje się jednak, że komuś zdrowy rak może się przydać :wink:

5 polubień

Oj ktos ostatnio Diune odwiedzil?
W pierwszej wersji tlumaczenia byla to “przyprawa”
Warto ten nowy film obejrzec?

Od tego “ubierania” to ja dostaje zapalenia uszu…

1 polubienie

@okonek Przyprawa lepiej brzmi - zdecydowanie. Melanż, który występował w którymś tam tłumaczeniu tak sobie się kojarzy :crazy_face:

1 polubienie

@okonek Film sprawnie zrobiony, całkiem nieźle nakręcony, jeśli lubisz takie baśniowe klimaty: trochę gwiezdnych wojen i trochę gry o tron to jak najbardziej. Obejrzałam i stwierdziłam że to nie moje światy.

@birbant Na łupież najlepsze są orzechy: łupiesz łupiesz aż Ci przejdzie…:crazy_face:

1 polubienie

Diune jako ksiazke to “połknęłam” ze smakiem jeszcze w latach 80. Pytalam o film, bo pierwsza ekranizacja mnie rozczarowala, a znajac niefrasobliwosc niektorych producentow czesto drugie podejscie bywa jeszcze gorsze. Dlatego pytam.

1 polubienie

@okonek Ta pierwsza wersja była trochę ekscentryczna… Tu efekty specjalne są dobrze zrealizowane…

1 polubienie

Po co włóczyć się po jakiejś Arrakis? Na Ziemi czsami lepszy melanż się trafia, nierzadko kończony pełnym odlotem. :joy:

2 polubienia

Dyskusja o zastapieniu Przyprawy Melanżem powyzej :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Zrobić z tego dwuwiersz i mamy typowy homonim. :grinning:

@czarny_rycerz @okonek Czy ktoś mi może napisać skąd się brał tlen na Diunie/Arrakis? Przeca tam nie było prawie żadnych roślin… Czy to jest w książce jakoś uzasadnione?