Odra się wylewa

Widoczne kępy sitowia pokazują gdzie jest zatopiony brzeg.


Nie jest tragicznie tylko że ciągle pada.
A jak się rzeki u Was zachowują?

2 polubienia

W mej okolicy rzek nie stwierdza się. I nie pada. :grinning:

4 polubienia

U nas płyną. :wink:

4 polubienia

Pisalem wczoraj o tym ale oczywiscie "duda,po i pis"nie znosza konkurencji :rage:
Sytuacja we Wroclawiu przypomina,na razie nieznacznie,te sprzed ponad 20 lat.
Poznan wydaje sie byc bezpieczny.W razie czegoklwiek,zagrozone sa tylko tereny i osiedla bezposrednio przylegajace do Warty.
Nigdy jednak nic zlego sie nie przytrafilo nam na wieksza skale.

3 polubienia

No jak “wylewa się”, jak nie przelała sie przez wały? Na razie to jest wezbranie a nie powódź. Mam nadzieję, że do niej nie dojdzie.

2 polubienia

Jak się powodzi powodzianom?

Wylewa się ze swego koryta. A o powodzi nic nie napisałem.
Ja wiem co to jest powódź, już kiedyś taką przeżyłem. I stąd moje zainteresowanie i czujność, nie tęsknię za powtórką.

3 polubienia

Wylanie eis z koryta to jeszcze niegroźne. Najgorzej jak zostanie zalane zawale, bo wtedy można być już po zawale.

2 polubienia

Niewątpliwie jest międzywale, takie słowo w użyciu spotkałem. Z zawalem spotykam się po raz pierwszy.

kolejna odslona wojny czesko polskiej?
w mojej okolicy sa barrancos czyli rzeki okresowe w na gorze leje na dole to lawina blota
jak ktos w niebie spusci wode

2 polubienia

Nowowybudowany zbiornik retencyjny Racibórz jest oddany do użytku i jest podobno sprawny, ale na razie wody tam nie zatrzymują. Czekają na większy napływ wody i chcą być przygotowani na ewentualne zrzuty ze strony Czech.

2 polubienia

Ja kiedyś widziałam taką wezbraną Wisłę. Okropny widok…

2 polubienia

A może jednak to widok fascynujący chociaż groźny.
Bo to jest naprawdę groźny widok. Człowiek wobec tego żywiołu który dotychczas płynął spokojnie w swoim wąskim korycie i nagle wypełnia całą przestrzeń od wału do wału aż po ich korony. I niesie czasem to co zerwał po drodze, jakieś drzewo czy kawał płotu.

2 polubienia

W okolicy jeziora wysychają - brzegi cofnęły się średnio o 5 m, z rzeką jest mniej tragicznie, choć wysycha

1 polubienie

Tak, właśnie o to chodzi…

1 polubienie