Odwaliliście kiedyś Jarka?

Powiem z angielska - no shit :rofl: :rofl:

Kolego z tym szyt to czasem jest sznyt i skooczek Macierewicz na główkę do wypełnienia basenu szpitalnego :wink:

1 polubienie

Teraz jarek odwali wszystkich, którzy prawdopodobnie w przyszłości mogą ulec rosyjskim wpływom :rage: :eyes:

2 polubienia

Ustawa dotyczy spraw do ubieglego roku.
Czyzby Yaro i taki jeden co w keczua mowi sformalizowali umowę z putkiem dopiero w tym roku i krzyczą “łapaj zlodzieja”?

Od 2007 i do przodu oraz profilaktycznie w przyszłości dla prawdopodobnego takiego zagrożenia przez obywateli (szczególnie tych niewygodnych).

No to pewnie źle uslyszalam, albo Długopis z Pinokiem jak zwykle łgali, że do ubiegłego roku.

Kilka razy słyszałem o tym, że jest też taki punkt w tej ustawce.

1 polubienie

Nie nazywaj tego potworka prawnego ustawą.:dizzy_face:

Już poprawiłem :face_vomiting:

1 polubienie

No i wybory mają załatwione. Donek już raczej nic nie wyrzeźbi.

Zobaczymy.
Ale jak to mawial s.p. Kuroń?
Lepiej nie bedzie, ale na pewno śmiesznej. Juz widze te pokazowki o 6 rano z dprowadzeniem delikwentów przed kaczy trybunał. Te piżamki, bamboszki…

2 polubienia

Pokazówki to jedno.W mediach będzie stałe używanie, piętnowanie, pokazywanie zdjęć z Putinem. Każdy kto choć raz poszedł na lekcję rosyjskiego będzie okrzyknięty rusofilem i zdrajcą. Wszystko w trakcie kampanii wyborczej. Otrząsnąć się z błota nie będzie łatwo a do tego zakaz pełnienia funkcji.
Są geniuszami manipulacji, niestety.

1 polubienie

No zobaczymy, z doswiadczenia wiem, że łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ.
A co do rusofilii?
70% wyborców PiS rosyjski to pewnie kojarzy z potworkiem jakim byla obowiazkowa nauka tego języka od szkoły podstawowej.
A pozostale mialo problem z jej ukonczeniem.
Bo dla nich rządy autorytarne to norma - inaczej by na PiS i jego przybudowki nie glosowali, wiec Putin? Lepszy od UE. Choc tez po niemiecku gadac potrafi.
Ile stanowi ten żelazny elektorat?
I czy o wlasnych silach jest w stanie do urn wyborczych dotrzeć? Bo część to już do kościoła nie chodzi, zadowalajac się modlitwa do telewizora w wlaczonym Rydzykiem. I chron nas Boze w takim przypadku przed glosowaniem korespondencyjnym. Bo zamiast wizyt pasterskich będą wizyty wyborcze.

2 polubienia

Ja to myślę raczej o takim scenariuszu, że "żelazny elektorat’ to dotrze do urny nawet na czworakach pod górkę i w ulwę z huraganem ale duża część niezdecydowanych i zniechęconych zostanie w domu.
Podsypują groszem komu tylko mogą a do wyborów pewnie jeszcze coś wymyślą.
Mówi się tez otwarcie o niedoszacowaniu elektoratu PiS więc jakoś wszystko czarno widzę. Czy inni wyborcy się zmobilizują? Wątpię w to.

1 polubienie

Tez możliwe.
Tu nawet nie o grosz chodzi.
A o styl propagandy i dostep do tradycyjnych srodkow masowego przekazu.
Mam okazje teraz bedac w Polsce obejrzec to w naturze.
TVPiS opanowal do perfekcji sztukę prania mózgu i nachalności w promowaniu klamliwej miernoty z czelusci gdzie Stalin z Dzierzynskim (oj, jeszcze trochę…) przybijaja sobie piątkę.
A te Polsaty miałkie.
TVN przyjęło postawe obronną - a tu potrzebny jest atak. I podkreslanie nieco wiekszej obiektywnosci.
Jądrem ciemnosci nie jest tylko Kaczynski.
Przy niektorych, mlodszych politykach (którzy sporo energii zużywają na wzajemne wyrzynanie sie na szczęście) to on jastrząbek pokoju sie jawi.

1 polubienie

Publiczna tiwi to wiadomo jaka jest - opary absurdu przesłaniają ekran a uszy więdną od tego, co można tam usłyszeć. Polsat stoi rozkrokiem ale z przewagą ukłonu w stronę aktualnie panujących. TVN jeszcze się jakoś trzyma w kontrze. Pozostałe telewizornie, które mają publicystykę są bardzo prorządowe. Czyli w mediach z obrazkiem jest w zasadzie jedna narracja.
Stacje radiowe o zasięgu ogólnopolskim też raczej nie mówią nic bardzo krytycznego wobec PiS. Może Zetco coś się wymsknie. Jak jest lokalnie, nie wiem. Myślę, że zależy im na koncesji i za bardzo się wychylać nie będą. Zwłaszcza po lekcji jaką dostali przy okazji TVN 24.
W zasadzie wszystkie media są jakoś trzymane za wiadomo co i zastanawiają się pewnie pięć razy zanim wypuszczą materiał krytykujący PiS.

2 polubienia

Tu może być, że na dwoje babka wróżyła. Ta specustawka może też być strzałem w kolano PiS.
W innym pytaniu zapodałem swój pogląd na powstanie tej komisji.

2 polubienia