Ogródek

nigdy nie byłem “maniakiem ziemi”. Jestem typowym mieszczuchem, więc wszelkie prace są mi obce, ale…
No właśnie. Skoro jest kawałek ziemi, to zacząłem go ubogacać. Tydzień temu kupiłem ostróżki i orliki. Dzisiaj chcę kupić kalinę koreańską.
Ktoś coś wspomoże radą? Nie żeby planować ogródek jednak coś kwitnącego zawsze moze być ciekawą propozycją.

1 polubienie

Osobiście uwielbiam hortensje, czy to bukietowe, czy piłkowane.
Praktyczne kwitną cały sezon, a pod koniec ich kwiaty wyglądają okazale jak zmieniają kolor.


Hortensja piłkowana odmiana Bluebird.
image
Hortensja bukietowa Vanille Fraise.
Hortensje ogrodowe też są piękne i bardzo okazałe, ale przy nich masz więcej pracy, ponieważ na zimę musisz je przykrywać, bo kwitną na zeszłorocznych pędach.

2 polubienia

Dyptam inaczej krzew Mojżesza z nim praktycznie nic nie robisz i kwitnie okazale do tego pachnie, ale musisz uważać z dotykaniem go, ponieważ jego sok parzy skórę.


image

1 polubienie

Liatra kłosowa następna bylina, która rośnie bez problemu w każdej glebie i nie musisz o nią specjalnie dbać.
image
image

1 polubienie

Trytoma to bylina, która kwitnie cały sezon letni ma piękne okazałe kolby, ale potrzebuje dosyć dużo miejsca, sadząc ją musisz to jej zapewnić, odwdzięczy się okazałym kwitnieniem.
image

image

1 polubienie

Muszę przestać, bo ja mogę tak bez końca :grinning:
Ostróżki są królowymi ogrodu zaraz po różach, wyglądają bardzo okazale, a jak je przytniesz po przekwitnięciu to zakwitną drugi raz.
Dla kwiatów kwitnących, żeby wyglądały okazale najważniejszy jest nawóz, możesz używać dedykowanych kwiatom ogrodowym, ale za gnojówkę podziękują Ci ze zdwojoną siłą kwitnięcia.
Masz pytania…pisz do mnie :grinning:

1 polubienie

Kalina to wdzięczny krzew, ale go obserwuj, bo lubi przyciągać mszyce szczególnie jak kwitnie.

1 polubienie

Maciejkę można zasiać.Wieczorem się budzi i zaczyna pachnieć.

3 polubienia

Jeśli ten kawałek ziemi jest po lewej stronie Odry, to można pokusić się o posadzenie roślinek z gatunku dobrotliwych.

image

Na prawym brzegu Odry lepiej tego nie próbować.

.nie przyjmie się.
:policeman: :policewoman: :oncoming_police_car: :man_police_officer: :policeman:

1 polubienie

po lewym brzegu to pojedynczego krzaczka ci nie dadza posadzic, ale zalozysz plantacje?
to masz szanse zostac szanowanym przedsiebiorca w czarnej strefie.

1 polubienie

Nie znasz się na aktualnej sytuacji geopolitycznej w dorzeczu Odry :crazy_face:

1 polubienie

Nie znam się.

1 polubienie

Pomylilam strony. Rzaczywiscie, stojac twaraz w kierunku ujscia prawym

1 polubienie