Ogrodnicy wystąp!

Koleżanka Holenderka dostala od kogoś nasiona nasturcji i nie wie jak je zasadzic w naszym malym ogrodzie.
Trafiła do mnie czyli pod mozliwie najgorszy adres :wink:
A chcialbym aby to wyrosło.I chcialbym by sie dziewczyna cieszyła…Ktoś,cos…?
Bo ja bym wykopal dołek,dwa ziarna obok siebie na glebokosci np. 10 cm i tyle :innocent: :upside_down_face:
Bardzo mile widziana intrukcja.Z góry dziekuje! :innocent:

1 polubienie

jesli sa w opakowaniu to powinny byc na nim podane terminy wysiewu i glebokosc (zykle ok. 5 cm) - w cieplejszym klimacie jest roslina wieloletnia. byle przymrozek moze ja wykonczyc, dlatego zwykle traktuje sie ja sezonowo.
mozna wysiac do sporych doniczek i na zime przestawic na nasloneczniony parapet w domu - bedzie dalej oko cieszyc.
ogolnie zielsko wymagajace w doniczce nie jest - podlewac, ale uwazac, zeby nie stala woda na spodeczku, co jakis czas zasilic.
w ogrodzie podlewac,czasem troche nawozu.
swiadomie pisze o wysianiu do doniczek jesli chcecie to zrobic teraz, bo nawet w angielskim klimacie bywa zimno i jako roslina gruntowa dlugo nie pociagnie. na opakowaniu powinna byc data gwarancji - moze nasiona przechowane w odpowiednich warunkach do wiosny dotrwaja, ale na pewno czesc z nich nie wzejdzie.

2 polubienia

Przekazałem:))
Na razie jest bardzo cieplo ale to kwestia 2-3 tygodni…

Nasturcja może być rośliną doniczkowa

1 polubienie

Nas Turcja już nie ruszy.

.po Sobieskiej zawieruszy.

1 polubienie

I to jest chyba lepszy pomysł.Nie mnie sie wypowiadac ale w pokoju bede mial stabilną pogode :rofl:

W Turcji sa czarne tulpany

1 polubienie