Opinia. TMOBILE SMART

Wczoraj zacząłem testować usługę t-mobile smart dostarczoną z T-mobile. Koszt 40 pln /miesiąc i daje nam… darmowe astance .Do tego daje nam w aucie hotspot 10 gb(łał) Po 3 godzinnej walce z uruchomieniem wkładam to coś w gniazdo OBD2. Super auta nie wykryło ale to podobno norma. Zmieniam na inne auto… wykryło nowe auto… i tyle.
Dziś jest w busie od wczoraj informuje mnie że ktoś mi holuje auto mimo że auto stoi pod domem. Dobrze poczekam 24h które deklarowali że ma się uczyć ale… z 20 km zrobionych z urządzeniem byłem holowany:)

1 polubienie

Ale co to ma robić? Śledzić Cię?

Do czego to?

Troszkę tak. Ma pokazywać parametry auta i jak je ukradna alarmować.

1 polubienie

Ogólnie nie dam zato 5 pln słąbe niesamowicie.

U nas ubezpieczalnie chcą takie montować. Dziękuję bardzo. Wystarczy, że Google mnie śledzi…

1 polubienie

tyle że ten słąby. Miał być w aucie a później drugi w zony aucie.

1 polubienie

wraca do t
mobile.

Niedługo każdą sekundę naszego życia Wielki Brat zobaczy… I to za free.

3 polubienia

wiodomo

1 polubienie

Operatorzy liczą zyski.
Szlag mnie trafia, jak w sklepach pytają czy pobrałem ich aplikację, że niby jakieś zniżki będę miała. 2 zł zniżki na 3 produktach nie są warte miesięcznego abonamentu za internet.

1 polubienie

przepis w Polsce wyszedl, ze platnosciami na drogach ma sie zajac skarbowka i kazde auto ma miec geolokalizacje

choc z wywodow kolegi @Dementus zrozumialam tylko tyle ze dziala to jak GPS wsolpracujacy z rzeczywistoscia - stojac autem na plazy pokazywal, ze mam byc w batyskafie dwa metry pod woda,
dobrze, ze nie odwrotnie.

3 polubienia

W nowszych autach (pewnie nie we wszystkich modelach) jest to wbudowane i przycisk assistance jest na podsufitówce obok przycisku SOS. U mnie nie wysyła fałszywych sygnałów ale raz gdy auto było w pociągu, dzwoniono z Centrum ze sygnał alarmowy został wysłany gdyż auto się poruszało mimo że zapłon nie był włączony. Kiedyś może się przydać - gdy ukradną auto :slight_smile:

1 polubienie

HAAA w tym systmie albo holuja auto albo pomocy

2 polubienia

SOS jest chyba obowiązkowo w każdym nowym aucie …:thinking:

1 polubienie

Słucham? Każdy samochód ma mieć geolokalizację i ludzie nie wyszli na ulice? I to jest konstytucyjny przepis?

2 polubienia

Nie za oceanem. I za fałszywe poczucie bezpieczeństwa (przycisk SOS) nie dam się śledzić. :wink:

1 polubienie

to nie przycisk tylko a w razie uruchomienia poduszki auto samo na ciebie donosi.

1 polubienie

Pisałem już w zeszłym tyg o tym.

1 polubienie

@okonek ”trochę” wyolbrzymiła sprawę. Obowiązkowy system GPS związany jest pobieraniem opłat drogowych i jest obligatoryjny tylko dla pojazdów, które dotychczas korzystały z systemu pobierania opłat viaTOOL. Nie dotyczy to więc wszystkich, a tylko wąskiej grupy pojazdów. Natomiast przycisk SOS za sprawą dyrektywy UE jest obowiązkowy we wszystkich nowych autach sprzedawanych na terenie całej miłującej demokrację wspólnoty. Ponadto od 2022 roku w wyniku kolejnych dyrektyw Unii obowiązkowe będą miedzy innymi takie dobrodziejstwa jak: układ automatycznego wykrywania ograniczenia prędkości (pasywny lub być może nawet aktywny), czarna skrzynka lub ułatwienia do montażu alkomatu.

2 polubienia