Opuszczam ten portalik, bo rządzi tu pisowsko wiadomonacyjna

A poza tym Veganom nie wolno mięsem rzucać :innocent:

Wybacz, ale to ja decyduję czy czuję się obrażony

1 polubienie

Widać własnie ktoś się poczuł urażony…

I ja ci powiem jak Informatyk. U mnie działa

A u mnie armaty… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Jak ktoś się poczuł, to moderacja jest od tego żeby się tym zająć i ewentualnie ukarać obrażającego. Dokładnie tak samo jak sąd skazuje kogoś za zabójstwo nożem, nie zakazując jednak używania noży. Słowo, które jest w słowniku i nie jest obraźliwe, nie powinno być blokowane, bo to jest popadanie w skrajność i śmieszność. Politycy coś takiego mogą mieć, ale nie my na tym portalu.

Jak poczuję się obrażony słowem “ty” bo ktoś mi nie powiedział per “pan”, to zakaże się słowa “ty”? Przecież to trąci Monty Pythonem.

1 polubienie

Ale ja jeszcze raz pytam. Co mi do tego?

Mi to słowo wyrzucilo

U mnie działa.

Ja piszę ogólnie. @waranzkomodo zwróciła uwagę na to słowo, więc napisałem. Ty odpowiedziałeś tłumacząc dlaczego, więc ja odpowiedziałem co myślę na ten temat. Jest moderacja, to niech sobie to przemyśli… Jeszcze nam tu potrzeba cenzury prewencyjnej i poprawiania SJP…

1 polubienie

Ja tylko napisze że monotematyczność i namolność moderacja powinna tępić. A słowo szujowaty jest w pewnym stopniu obraźliwe.

szujowaty (język polski)[edytuj]

znaczenia:

przymiotnik

(1.1) pogard. pot. taki, który zachowuje się jak szuja, właściwy szui

Sam piszesz “w pewnym stopniu”.

Szurowaty żółw Jurek, pozwolił by jego partnerka zakopała jaja na Galapagos. Dzięki temu nie musi się zajmować potomstwem.

No i proszę bardzo. Żółw nie zgłosił zastrzeżeń, a cenzura słowo wykreśliła. Absurd.

Każde słowo może być obraźliwe. Ile razy użyłeś szui tu na forum. Pewien kolega używa go nagminnie by obrażać innych. Język Polski jest na tyle bogaty że możesz użyć innego słowa.

Jeszcze ci brak słowa?

SZUJA to ‘człowiek nikczemny, łajdak, łotr’. W polszczyźnie słowo to jest notowane od XVI w. i dawniej funkcjonowało raczej jako rzeczownik zbiorowy o znaczeniu ‘draństwo, hultajstwo, motłoch’. Pochodzi od prasłowiańskiego przymiotnika *šujь ‘lewy’ – SZUJA to dosłownie „lewa”, „lewizna”.
Więc Lewak tu też pasuje

1 polubienie

Ale nie imputuj mi, czego mi brak. Bo jak będą wykreślać inne słowa, to zaraz samymi gwiazdkami się będziemy posługiwać. Chcę używać takich słów, jakie mi są potrzebne. Będzie mi się rymowało szurowaty, to chcę sobie to móc wpisać.

Czy jesteśmy portalem w którym jeden Harmonik ma decydować co możemy pisać?

Ale możesz wpisać to słowo. Tylko rozumem nie wściekłością.

No i sie wyjasnilo :partying_face::wink::rofl:
Koledze wiersz sie nie rymowal :joy::joy::joy:

1 polubienie

To niech poprosi mnie o pomoc . Jestem zwykłym userem ale chętnie pomogę.

Dyskusja o pietruszce.

1 polubienie

Ale jak się nie rymuje to huj nie poeta.