Osiągnięcia

Czy są takie osoby, które będą szczęśliwe z nieosiągnięcia w życiu zupełnie niczego? Dlaczego tak lub nie?

2 polubienia

Nie ma ludzi którzy nie mają celu. Każdy ma jakiś cel. Jeden żyje by pić na zasiłku a drugi by odkryć lek na raka. Kwestia ambicji i chęci rozwoju.
Celem większości ludzi będzie ukończenie szkoły, praca, dom, rodzina. Czyli normalność. Hajs, 4 kąty i miłość. Jest jeszcze zdrowie ale tutaj nasz wpływ jest mocno ograniczony. Rozwój u większości ludzi kończy się w momencie osiagnięcia 4 wyżej wymienionych celów. Bo przecież niewielu ma środki i chęci/zdrowie do tego by np. podróżować, uprawiać sport, uczęszczać na uniwerek trzeciego wieku.

Każdy coś osiągnął lub osiągnie.

1 polubienie

Jakis cel w zyciu trzeba miec.
Inna sprawa, czy probuje sie to zrealizowac, czy tylko opowiada, że czego to by się nie zrobilo, ale okolicznosci i warunki nie pozwalaja. Obiektywne oczywiście.

2 polubienia

Posluze sie cytatami. Fragment wiersza Lesmiana “Szewczyk”:

Dałeś mi, Boże, kęs istnienia,
Co mi na całą starczy drogę, —
Przebacz, że wpośród nędzy cienia
Nic ci, prócz butów, dać nie mogę.
W szyciu nic niema, oprócz szycia,
Więc szyjmy, póki starczy siły!
W życiu nic niema, oprócz życia,
Więc żyjmy aż po kres mogiły!
Błogosławiony trud,
Z którego twórczej mocy
Powstaje taki but
Wśród takiej srebrnej nocy!

A teraz wiersz Staffa: “Odys”

Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
I to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało
Zostanie kamień z napisem
Tu leży taki, a taki
Każdy z nas jest Odysem
Co wraca do swej Itaki.

Oba wiersze zmienily nieco moje podejscie do tak zwanych zyciowych celow

2 polubienia

Ergo:
Celem zycia jest przede wszystkim jego utrzymanie w optymalnym stanie

2 polubienia

Temat ciekawy, wiec jeszcze raz sie wypowiem:
Otoz nie znam osoby ktora by w zyciu nie osiagnela absolutnie niczego
Chyba ze chodzi o tak zwane male lub duze cele, ale i to jest subiektywne.

3 polubienia

W Polsce jest ich przynajmniej pare milionow.I mysle ze w innych krajach nie jest lepiej.Lenistwo jest miedzynarodowe.
W sumie az dziwi mnie to pytanie.Na kazdym kroku,gdzie sie czlowiek nie ruszy,widzi sie ludzi dla ktorych liczy sie pelen brzuch i telewizja.Lub smartfon.I o ile pamietam,nigdy nie bylo inaczej.
Dzisiaj przynajmniej komuny nie ma i aby w ogole przezyc,trzeba COS robic.Ten znienawidzony wyscig szczurow,zmienia proporcje na lepsze.Ale juz takie 500+,dosc skutecznie podklada mu noge :thinking:

3 polubienia

Bez żadnych osiągnięć nie widzę celu istnienia…

1 polubienie

Nie ma takich osób, bo jak można być z tego szczęśliwym… :upside_down_face:

1 polubienie

Nie ma no normalnie nie ma osób, które nie osiągnęły niczego. Dla różnych osób osiągnięcie jest czymś innym. Dla jednych jest to otrzymanie Nobla, dla innych zwiedzenie świata a jeszcze dla innych zdobycie kolejnej dawki alkoholu czy lepszego miejsca do snu gdzieś “pod mostem”, dla jeszcze innych przeżycie kolejnego dnia mimo bólu i wiedzy, że tych dni ma już niewiele. Każdy ma jakieś swoje osiągnięcia :slightly_smiling_face:

2 polubienia