Pączki z jakim VAT-em zjecie dzisiaj?

https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/paczek-ma-trzy-rozne-stawki-podatku-vat-5-8-i-23-procent/9cwxgfw

3 polubienia

Ja właśnie jem z … lukrem. :wink:

3 polubienia

A jeśli wolę faworki??? Niestety TEŻ tuczą…

3 polubienia

Jak zobaczyłem dziś rano w Kauflandzie, jak ludzie biorą całe pudła takich jakichś bladych pączków, które pewnie smakują jak wyglądają, to mi z miejsca przeszła ochota na tłusty czwartek. Zresztą mam dzisiaj drugi dzień detoksu od słodyczy, nie będę więc tego zarzucać tylko dlatego, że jest jakaś tam tradycja.

6 polubień

To rakotwórcze jest. Zjem popijając wódką co szybko przeżre.

3 polubienia

Zjem jednego z tradycyjnym nadzieniem.

2 polubienia

Pączki w Anglii to tragedia.Dlatego ten temat dla mnie nie istnieje.Niemniej okazja jest okazją i jakieś piwko sie zorganizuje.
Albo raczej wino.Jakos tak mi zostało po Włoszech :upside_down_face:

3 polubienia

Może trzeba było poczekać na “po karnawale”. Czy to już tak prewencyjnie?

W razie takiej decyzji należy działać od razu. Po prostu uświadomiłem sobie bezsens ładowania w siebie ogromnych ilości zupełnie niepotrzebnego cukru i pewnie sporej części tablicy Mendelejewa w imię krótkotrwałych doznań smakowych. Może się uda wytrwać :slight_smile:

5 polubień

@whitecollarworker
Pojde twoim sladem

2 polubienia

:+1: Tym bardziej, że dobre pączki można dostać raczej w inny dzień!

3 polubienia

Bez kolejki…

1 polubienie

@whitecollarworker Mój mąż donosi, że nawet ekskluzywne pączkarnie w centrum, które na co dzień serwują pączki w 6 smakach, dziś mają tylko z marmoladą…

3 polubienia

Zadnych paczkow dzis nie bedzie. Tutejsze to jak donut w stylu amerykanskim jakies pstrokate lukry, kolorowe “mysie kupki” jako posypka, a smazyc mi sie nie chce. Zreszta tucza.

5 polubień

Standardowym, z jakim były składniki. Babcia smaży :wink:
Raczej nie kupuję, bo poza “specjalnymi” wegańskimi (które są oczywiście super dobre, ale strasznie drogie), pączki się często tradycyjnie smaży w smalcu (którego nie jem).
No i w ogóle to ja szczególnie nie przepadam za pączkami.

3 polubienia

Babcine pączki, to jest TO!!! :grinning:

3 polubienia

Bez vatowe,bo robione w domu:)) 40 sztuk wyszło!

3 polubienia