Pamiętacie poglądowe ulokowanie 4-ech 50-milionowych HMP w Polsce?

obraz

A super funkcjonalne bloki nietrudno jest zaprojektować i wykonać.

obraz

obraz

Brązowym kolorem zaznaczyłem sztucznie usypane wzgórza (z użytkowymi wnętrzami), otaczające bajeczne kotliny z jeziorami i pysznymi owocami na drzewach i krzewach…

1 polubienie

Tę prawą parę ewentualnie można by opuścić trochę niżej.

Pamiętamy No i co?

To dla przypomnienia, gdyby niektórzy nie pamiętali.

Ta mapeczka i fotka z netu to całe twoje dokonanie? Rozumiem, że duma CIę rozpiera? To juz tak blisko, HMP jest tuż, tuż! :slight_smile:

2 polubienia

Nie muszę mieć zdolności do rysunków, ale do tego wykorzystałbym zdolniejszych ode mnie w rysunkach. Ale wiem, o co mi chodzi, i mam plany, jak moje dążenia przeprowadzić.

JAa wiesz, jestem kartografem, zrobiłem w swoim życiu setki map. Więc zapytam - jak zamierzasz pogodzić te regularne koła z nierównościami terenu, wzgórzami i dolinami, nie mówiąc już o wielkich rzekach, które te “bajeczne” pierścienie przecinają? W jaki sposób ulokujesz tram te wspaniałe jeziora?

2 polubienia

A uwzględniłes obszary cenne przyrodniczo, natura 2000, parki narodowe, rezerwaty… Znajdujące sie w miejscu tych kółek?

2 polubienia

Zaraz usłyszesz, że poza HMP będa wyłącznie cenne obszary DSHNu

3 polubienia

Ps. Ale dziękuję. Ostanio kiepsko mi sie wiedzie i malo radości mam…a oglądając te materialy smialam sie tak ze nie moglam przestac…az sie poplakalam.ze śmiech :grin::grin::grin::grin:

1 polubienie

O on “będą” a co z tymi co juz są?

To się zaorze!

1 polubienie

A jezioro przeniesie?

A jezioro damy tutaj
obraz

6 polubień

@ihtiel, to nie są specjalnie trudne do przeprowadzenia projekty i wykonania. Przewiduję szereg sztucznych jezior z centralnym w centrum, kanałów, masę sztucznych wzgórz z użytkowymi wnętrzami, i tereny super atrakcyjne owocowo, rekreacyjnie, turystycznie, sportowo. A wielkie stada harmonijnych roślinożerców i drapieżników będą szczęśliwie żyły na zewnątrz HMP. Widziałaś sztuczne wyspy palmowe w Dubaju?

No kurna,o tym wlasnie pomyslałem.Uprzedziłeś mnie…

1 polubienie

Rzeki będą POD miastem! To będzie woda podskórna… :sweat_smile:

2 polubienia

Jest nieporównanie lepiej, że te rzeki są i przynoszą wodę, niżby ich nie było. Niejedne przekładanie koryt rzek już widziałem, także linii kolejowych, jak w ramach budowy zbiornika Świnna Poręba. W mojej okolicy rzeka Widawka płynie przełożonym korytem, a sztuczna góra Kamieńsk służy rekreacji i elektrowniom wiatrowym. Ludzie nie odczuwają ani nie przejmują się, że chodzą po kulistego kształtu Ziemi, więc nie będą narzekali, że żyją w bajecznych, super atrakcyjnych, 50-milionowych sztucznie uczynionych HMP, a nawet będą to sobie bardzo chwalili, bo podobnie atrakcyjnych miejsc nie ma nigdzie na Ziemi.

Powtarzasz się jak zdarta płyta, której nikt nie słucha.

2 polubienia

Nie zależy mi na opiniach ograniczonych, złośliwych ludzików.