Panowie Kaczyński, Ziobro, Gowin, Brudziński - Czy przestaniecie kompromitować Polskę

mafią zakopiańską żerującą od dziesięcioleci na turystach z całej Polski i zagranicy, na wpuszczaniu przez “staczki” i “staczy” do kolejki na Kasprowy Wierch tych, którzy tamtejszej mafii dodatkowo zapłacili? Wy chcecie państwem rządzić?

To Kacsynskinjako ,konik’’ dorabia w Zakopanym
Ten to umie sie ustawic.

ti sie juz zaczyna robic nudne - brak poszanowania jakiegokolwiek prawa, tysiace obietnic bez pokrycia i dewastowanie srodowiska.
nie wiem czy @anon78353551 sie ze mna zgodzi - ale Tatry sa za male na taka ilosc “tyrystow” jaka tam przyjezdza.
o Zakopanem nie wspomne, bo bylam tam ostatni raz bardzo dawno i juz mialam dosc - a to bylo jeszcze w PRL.
a niech gorale ceny podnosza - przynajmniej nie wszyskich “bedzie stac” i cos w tych gorach zostanie.
problem w tym, ze i tubylcy ida na ilosc a nie na jakosc.
na Gubalowce, oslej laczce nawet usilowalam sie uczyc jezdzic na nartach, ale kiepsko mi to szlo
znacznie lepiej jednak czulam sie w Tatrach latem.
choc nie lubie chodzic po gorach to jestem zdania, ze jak ktos chce Tatry ogladac to nie z koleiki linowej czy karety ciagnietej przez umeczona szkape a “z obcasika”
na Teide jak sie kolego domyslasz dotarlismy autem ile sie dalo a potem na piechotke. mozna bylo kolejka wagonikowa, ale to jednak nie to. a tym ,ze mozliwosc wjazdu do tamtejszego parku narodowego jest limitowana - zanim jeszcze internet wszedl pod strzechy mozna bylo zaplanowac wycieczke za postednictwem banku lub biura podorozy.

2 polubienia

Naprawdę uważasz, że akurat to kompromituje Polske? Ci ludzie wymienieni przez Ciebie robią to codziennie, w o wiele gorszy sposób!

3 polubienia

takie zachowanie decydentow wplywa tez na dobrostan harmonijnych swistakow.

To akurat wg mnie kompromituje Polskę codziennie, @Bingola, bo turyści zakładają, że tam normalnie działa prawo, i że po najwyżej 1-1,5 godz. przejadą się blisko kilometr nad Zakopane, a gdyby wiedzieli, jakie tam działa mafijne bezprawie, to poszliby od razu pieszo na Kasprowego.

Wielkiego związku nie widać, @okonek

Nie ma żadnego mafijnego bezprawia tylko jest garstka starych pijaczek które wygonione, zaraz wracają i chcą sprzedać bilet na Kasprowy.
Ludzi jest za dużo, dlatego stoją w kolejce, wszędzie, nie tylko na Kasprowy. Zrobienie zakupów spożywczych w Zakopanem graniczy z cudem.
Mieszkańcy robią zapasy na sezon żeby nie musieć iść do sklepu.

Tak czy inaczej kolejka nie jest w stanie przewozić więcej ludzi w krótszym czasie i tyle !
Zakopane, miasteczko przystosowane dla 30 tys ludzi, mieści zw sobie teraz jakieś 600 tys ! Wyobraź sobie że do Twoich kręgów w pierścieniach wtargnęło nagle 20 razy więcej ludzi.
Wszyscy chcą wszystko: być pierwsi w Biedronce, pierwsi w kolejce na Kasprowy, nie chcą korków mimo że każdy przyjeżdża samochodem.

Konflikt TPN i PKL trwa latami i nie ma nic wspólnego ze zmieniającymi się politykami.

2 polubienia

Mam całkiem odmienne zdanie w tej kwestii.

Ziobro, dyrektor Parku jest od wielu lat skonfliktowany z władzami PKL bo każda z tych firm walczy o pieniądze tylko dla siebie. Walczą w sądach, żaden polityk im nie mówi co mają robić bo w interesie polityków jest tak samo ochrona środowiska jak i infrastruktura kolejek i trasy narciarskie dla Dudy i reszty Polaków. Jestem przekonana że każdy z tych dyrektorów zna prezydenta osobiście i żaden z nich nikogo nie słucha bo obydwoje walczą w swojej sprawie.

Ja uważam że obydwoje powinni wylecieć na bezrobocie.

1 polubienie

A w ogóle to nie bedzie szybszej kolejki na Kasprowy, kolejki na Giewont ani żadnej innej tylko miała być kolejka w górach dla narciarzy i nie z Zakopanego.
Te osoby które stoją w Kuźnicach będą zawsze tak stały bo do nowej kolejki Goryczkowej nie dojdą.

1 polubienie

Przesadzasz @harmonik udziale tych polityków w tym konflikcie. Każdy z wymienionych przez Ciebie ma to gdzieś, bo walczą o zachowanie władzy w państwie a nie w jednym kurorcie. To sa kompetencje samorządów lokalnych a nie Kaczyńskiego, cokolwiek złego można o nim powiedzieć, to nie ma on z tym nic wspólnego.

1 polubienie

Mafiami na ogół są rozbudowane i rozgałęzione organizacje przestępcze, wobec których lokalne samorządy bywają bezradne. Akurat nie chodziło mi o udział tych polityków w działaniach mafijnych, lecz o ich ignorowanie, lekceważenie zjawiska, choć pozbawienie Słowaków PKL na rzecz mafii zakopiańskiej, przejrzyste się nie wydaje.