Papa Franio wie co robi!

Abp. Jedraszewki nie zostal kardynalem

KLIK

1 polubienie

Chyba najlepszy dowód iż Rzym odcina się od polskiego kościoła.
Co tu mówić. Większość księży nie jesty święta. Dlatego była w teczkach SB.
Dziś ci ludzie są na wysokich stanowiskach. Niestety.
Sądzę iż Rzym (ma naprawdę niezłe tajne słuzby) zdobył swoimi kanałami teczki agentów w koloratkach (obstawiam iż za czasów dobrej zmiany). Przeanalizował je dokładnie (co robia fachowcy z IPN po godzinach? Który odmówi prośbie Watykanu wspartej gratyfikacja “za milczenie”).
Zamiast robić aferę, sprawę zamieciono pod dywan, a ludzi odsunięto od wpływów…

3 polubienia

Retoryka Jedraszrwskiego dla obecnej linii politycznej kosciola jest co najmniej niewygodna. Na razie bronia pozycji i negocjuja, niekontrolowane szarze ludzi typu abape J. czy taty-przedsiebiorcy na rękę im nie sa. Co nie znaczy, ze w samym Watykanie nie ma grupy prxyklaskujacej takiemu postepowaniu. Konserwatywni fanatycy w KK to nie nowosc. Konczyli roznie - od stworzenia wlasmych osrodkow religijnych po posypanie glowy popiolem i ucalowaniem papieskiego pierscienia. Czasem powstawaly tez koscioly narodowe gdzie władca zostawał jego glowa - ale czy koronacja Jedraszrwskiego przez kardynala Rydzyka jest prawdopodobna? Oczywiscie tytuly nowego kosciola polskiego. Juz widzę proces o logo i nazwe z aktualnie istniejacym Kosciolem Polskim :pleading_face::roll_eyes:
A w historii doliczysz sie chyba wiecej antypapieży niz papiezy. I jescze wiecej kandydatow, ktorzy zagineli bez wiesci nie tylko w mrokach historii

3 polubienia

A to by bylo! A czy Rydzak w ogole MOGLBY???

To ten pan był w ogóle brany pod uwagę jako kardynał?

2 polubienia

U nas o tym mowiono…

Nie daje cię kardynalskich tek wyznawcom diabła.

2 polubienia

W sektach kazdy moze. Napierw J. zostaje samozwanczym papiezem, potem ojdyr kardynalem i nic nie stoi na przeszkodzie koronacji. Najlepiej w Licheniu, bo na Jasna Górę moga nie wpuscic.

2 polubienia

W tej chwili fachowcy z IPN robią co im się każe lub odchodzą. Swego czasu gdy formował się lokalny oddział, miałem propozycję pracy. Odmówiłem bo uznałem że ryzyko politycznych wpływów jest za duże. Wówczas mówiono że zawsze będą niezależni choć kasa i prezes z sejmu.
Kilku z moich znajomych poszło tam pracować. Na tę chwilę ostała się jedna osoba… ale też odejdzie bo to co opowiada… to urąga zasadom badań. Przychodzą i palcem wskazują kierunki i wyniki. To żaden instytut… więc jak miałby księży agentów ujawniać?

5 polubień

Mi chodzi o to iż na zlecenie Watykanu zrobili raport poza swą firma korzystając z dostępnych im materiałów.
Kto odmówi Watykanowi? Kto kogoś takiego przy wpadce co robi (przy obecnej władzy) zaskarzy albo ukarze.
Ba nawet medal może dostać na wniosek Stolicy Apostolskiej - “za zasługi”…:wink:

2 polubienia

Ja sadze, ze Watykan byl na biezaco…
Z tym, ze KK w polskiej rzeczywistosci zawsze odgrywal dosc szczegolna role, byl obdarzony bardzo duzym zaufaniem spolecznym - na wyrost jak sie okazalo.

Doczytalem do konca i zaczynam sie bac Franciszka.Powaznie~
Tu juz nie ma miejsca na żarty.

Ale dlaczego masz sie bac?

A ja sądze iż pan Dziwisz był filtrem który zatrzymywał informację. Kto dobrze żył z Dziwiszem ten mógł broić i papa się nie dowiedział…
Kogo nie lubił to utrącał.
Taka szara eminencja.
Zauważ jak jego wpływy spadły po śmierci papy…
Wrócił w chwale z Rzymu i poleciał na boczny tor…

2 polubienia

On to w ogole dziwnie wrocil. Zwykle sekretarze papiescy znikali gdzies w czelusciach klasztornych, a ten jaby nigdy nic na “salonach” bryluje i ciagle sie pokazuje w mediach, ostatnio jakby rzadziej, ale wiek i choroba moga swoje robić. I w przeciwieństwie do Franciszka nie jada w stolowce. :wink:

1 polubienie