Paraolimpijczycy

Czy gdyby olimpiada odbywała się w Polsce, to tacy sportowcy jak pani Zillmann musieliby startować w paraolimpiadzie? A czy Leon mógłby występować jako Polak? No bo, że Zillmann to niepolskie nazwisko to chyba jasne, pewnie dlatego prezydent miał problem z gratulacjami, bo tak naprawdę nie wiadomo, czy gratulując p. Zillmann gratuluje Niemcom czy Żydom. No i do tego wiosłująca ideologia,:wink:

Gdyby babcia miala wasy, a Adrian rozum?

1 polubienie

Ale mamy prezydenta żyda. Gość kłamczucz nazywa się Muulerr

1 polubienie

Tacy jak Zillmann wcale nie mogliby brać udziału. To tęczowa zaraza. Deportować!

1 polubienie

Jak zwykle.Nie dosyć ze kłamiesz bez opamietania to jeszcze szczujesz.Kasia zdobyla brązowy medal w Poznaniu na mistrzostwach Europy.Resztę sobie doczytaj jesli potrafisz…Bo są tu tacy którzy czytać nie potrafią.
Leon jest Kubanczykiem i tylko takie a nie inne przepisy mu na to pozwalają.Niemniej rozegral juz dziesiatki spotkań w Polsce,na którą ty ustawicznie plujesz przez ocean.
Najwyrazniej stamtąd widać lepiej.
Sam kwalifikujesz sie na paraolmipjczyka.Umyslowego bo to chyba juz nieuleczalne.Przy czym ja nie wpadlbym na to aby z taką pogardą odnosić sie do paraolimpijczyków.
To twoja melodia.

Cos m sie wydaje, ze w reprezentacji wiecej takich

Dziewczyny gorą :wink:

Tu nikt nie kpi z paraolimpijczykow.
Raczej z faktu, ze niestety w Polsce dla duzej czesci ludzi nie ma roznicy czy odmienny, czy ograniczony fizyczne, czy umyslowo - wszystko nienormalne kaleki. Schowac w szafie i udawac, ze nie ma.

1 polubienie

Mylisz sie.W kazdym kraju mozna takich ludzi spotkać.A to co powyzej to klamstwo.Plus ewidentna pogarda,jak zwykle skierowana tylko w Polske.
Leon za to ze jest Kubanczykiem ma startowac na paraigrzyskach.Jesli nie widzisz w tym zlosliwej glupoty to nie mamy o czym gadać.
Poza tym,nie wyrywaj z kontekstu.Napisalem coś wiecej niz tylko o fobiach stajennego.

Jak to.? do cyrku albo ZOO Leona. Ja tylko chcialabym przypmniec, ze Nigeryjczyka Olisadebe nie raz na meczach skorkami od bananow witano.
A niestety wrzucanie do jednego worka niewidomego czy niepelnosprawnego z osoba z trojsomia czyli mongolizmem lub paranoika bywa nagminne.
A o anorektykach czy bulimikach, wyleczonych ale chodzacyc pozniej cale zycie z latka wariatki (mam taka w rodzinie)?
Eugeniczne podejscie do bliznich ma sie dobrze (ukoronowaniem tego byla dzialalnosc Niemcow w czasie II WŚ, choc polityka chinska “jedno dziecko” czy peruwianske przymusowe sterylizacja za prezydentury Fujimori pokazaly, ze idea ciagle zyje)

Za kazdym razem podkreślasz ze ze sportem Ci nie po drodze ale jak trzeba to i argument sie znajdzie,prawda?
W Lechu gral bramkarz z Zimbabwe.Byl miejskim bohaterem narodowym przez bite dwa lata!
A Olisadebe [tu masz racje] byl Nigeryjczykiem! Dzisiaj zapewne jest Chińczykiem ale zdaje sie,ślad sie urwał…
W siatkówce mamy najlepszych kibiców w świecie i to co"cytujesz"[bo ja jako kibic nie slyszalem ale z Anglii najwyrazniej gorzej widać] pewnie dotyczy internetowego getta.A jesli nawet nie to nic nie zmienia.Leon jest noszony na rękach i to czesciej niz Kubiak,tak dla przykladu.
Te “worki” o ktorych piszesz,nie dotyczą sportu a ostatni akapit nie dotyczy Polski,wiec? :thinking:Zresztą podziwiam skąd nagle taka wiedza.

no dobra juz ne krzycz…
image
mi w sporcie nie po drodze z pamietaniem, kto, gdzie kiedy i ile…
otoczka socjologiczna to inna sprawa

1 polubienie

o Leonie to fakt. masz racje - posilkowalam sie komentarzami internetowymi. I to raczej uwypuklajac patologie niz sie z nia zgadzajac.

a te komentarze to wiadomo? czasem mam wrazenie, ze tam taki moderator jak w koncowce starego pytamy - czyli nieobecny. I to nie tylko duchem. A czarna robote odwala zle oprogramowany komputer.

1 polubienie

ja duzo czytam, a ze akutat na tepecie sa wybory (wybrali marksiste konserwatyste - no nie wiedzialam, ze tak w Peru okresla sie populistow, ale sformulowanie mi sie bardzo podobalo, oddaje idee)
a Peru to tak przez sentyment - sporo kontaktow mieszkajac w Madrycie z nimi mialam, z indianska wioska sasiadow na parterze wlacznie - zlego slowa na nich nie powiem.

Marksista-konserwatysta???
Juz sie boje…

1 polubienie

do tego cichy sympatyk Swietlistego Szlaku czyli Sendero Luminoso - niczym Antos “Policmajster” Macierewicz
Skiba ma jednak zaciecie satyryczne :wink:
https://krzysztofskiba.pl/zabawa-w-indian/
ale to juz temat polityczny nie sportowy. chyba ze uznamy, ze ex-minister padl jednak ofiara sportu i trenujac skoki do wody kiedys skoczyl na glowke do pustego basenu

Mniej wiecej to wlasnie spowodowalo lekkie spocenie…
Jak do licha,ta zbrodnicza sitwa tak dlugo sie tam utrzymuje przy życiu???
Przeciez CIA za tym nie stoi…

1 polubienie

ale Moskwa? Peru to permanentny kryzys od kilkudziesieciu lat i bieda. plus bardzo gleboki podzial zaniedbana wies - miasto.

1 polubienie

Nawet tzw.“wroga propaganda” nic o tym nie wspomina.Ale oczywiście to bardzo prawdopodobne.

1 polubienie

Peru wbrew pozorom jest krajem potencjalnie bogatym - ziemia zyzna, bogactw naturalnych w bród. Problem dystrybucji, inwestycji i modelu finasowania. A covid jak to covid - jeszcze to poglebil.
a od czasow Fujimori tam dodatkowo Chinczycy mieszaja i to w takim stylu, ze jeszcze troche to Peruwiańczycy z lezka w oku beda wspominac hiszpanskich kolonizatorow.

1 polubienie

A ty dalej jak pisowiec z krwi i kości. Argument to ‘idiota’? Bo w Polsce wszystko jest OK, para jednopłciowa to ideologia, dla której informacja o zdrowiu partnwra/ki w szpitalu nie istnieje, mogą takie pary dziedziczyć emerytury gdy jedno umrze…
Och, ale to zboczeńcy, nic im się nie należy. A twój prezydent musiał nowogrodzką zapytać czy mu wolno pogratulować medalu po skandalu ‘coming out’.

Już się przyzwyczaiłem, że nie rozumiesz co czytasz.