Perseidy?

A ja zawsze myslałem ze to jakies latające laski.Cos jak…syreny w kosmosie :innocent:

2 polubienia

Laska też była; - Perseida, ale to inny mit. Wcześniejszy.

2 polubienia

Tak :grin:
Dzień wcześniej wyszłam na chwilkę na balkon i też jedną widziałam, tak w ostatniej chwili.
Wczoraj na nie czekałam, jedna była taka “masywna”, wyraźna.
3 życzenia padły :wink:

2 polubienia

Życzę aby sie te życzenia spełniły

3 polubienia

A ja gówno widziałem. Jak ciul gapiłem sie w niebo. Az mnie szyja bolała.

2 polubienia

Ja sie na tym nie znam i wszystko mi sie myli ale…Perseidy-Perseusz.Jego matka czy zona czy kto tam ich wie to Danae.
A te kobiete namalowano kiedys w taki sposob ze jak tylko wspomne ten obraz to wydaje mi sie ze to erotyka nawyzszych lotów.
Tylko pieprzona skleroza bo ani autor,ani okolicznosci juz mi sie nie zapamietaly… :innocent:

2 polubienia

Dziękuję :kissing_heart:

1 polubienie

Danae byla matka
a pomyslow na sportetowanie je burzliwego zycia bylo duzo.
moze tu cos sjojarzysz?
https://www.google.com/search?q=danae+pintura&tbm=isch&ved=2ahUKEwiThfil0JjrAhW0gM4BHTVoCvYQ2-cCegQIABAA&oq=danae+pintura&gs_lcp=CgNpbWcQAzIECAAQEzIGCAAQHhATMgYIABAeEBM6AggAOgQIABBDOgQIABAeOggIABAIEB4QE1CqyAFYmd4BYPPgAWgAcAB4AIABzgOIAdsRkgEJMC4zLjEuMy4xmAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=7201X9PRJ7SBur4PtdCpsA8
to z wyszukiwarki, wiec link dlugi.

1 polubienie

@collins02 A nie pomyliłeś z Plejadami?

1 polubienie

Alexandre Jacques jakis tam…To o to mi chodzilo choc malarza nie znam.Tu nawet Rembrandt ustepuje…Nie w jakosci ale w “kwestii” :innocent:

3 polubienia

Było bardzo ciekawie. Nie wiem, jak dużo osób widziało to co ja o godz. 2-ej w nocy.,

1 polubienie

ten przypadkiem?

3 polubienia

Tak!To on…
Coorva ja jednak nie nadążam za dzisiejszymi czasami.I w ogole nie mam odruchu szperania w necie.
On musial byc XIX wieczny…

2 polubienia

dobrze, ze imiona pamietales :wink:

2 polubienia

Malo tego!Skojarzenie z Rembrandtem uwazam za sluszne.
Mam w domu “Portret Starego Zyda’ i to jest ta sama"reka”…
Czasem mysle ze by to wszystko ogarnac,trzebaby sie zamknąc w pokoju bez klamek [i piwa] bo caly czas cos czlowieka atakuje z zewnatrz.
Moja podzielnosc uwagi na starość chyba szwankuje…
Chantron…

2 polubienia