Piękny Dzień mamy dzisiaj

Jurek? :rofl: :rofl: :rofl:

Wiesz @Mamita że sam się nad tym zastanawiam teraz. Przyczyny śmierci nie znam ale mam jedną starszą kuzynkę, muszę ją zapytać jak to było. Może będzie wiedziała.

1 polubienie

A ja z wlasnie takiego powodu,nigdy Poznania nie opuszcze.Chocbym mial pracować za Kołem Polarnym :wink:
Ciekawe w sumie,o jakich latach piszesz…Tak dlugo bowiem,jak istniala gielda plyt w Wawrzynku,bywalem tam zawsze w niedziele rano…No ale to sie skonczylo chyba w drugiej polowie lat 80-tych…A jednak na forum classic rocka,odnalazlem 2 znajomych z tamtego czasu :innocent:
Na Slowackiego w pradawnej wilii mieszkal moj kolega z klasy i imprez tam bylo co niemiara…
Wszystko to oslabło wraz z latami 90-tymi gdy swiat sie zmienil,ja kazdą wolna chwile spedzalem nad morzem w Bialogórze,zmienilem prace na poczatku 1992 roku by na jesieni zacząc zycie radiowe…
Jeżyce powrociły w 2003 roku wraz z przeprowadzką…
Dzisiaj mogłbys sie bardzo zdziwic jak zmienil sie ten rejon.Nie ma juz ruin zajezdni,sa tylko wciaz te paskudne ruiny Goplany…A rejon Slowackiego/Mickiewicza az roi sie od fajnych knajp :slightly_smiling_face:

2 polubienia

W Wawrzynku zacząłem mieszkać 1 październiku 1985 i tak było do 1990. Potem przeniosłem się do Eskulapa, ale to już nie było to. W Eskulapie za to byłem na jednym z najlepszych koncertów jakie udało mi się przeżyć - Gentlemana. Nota bene byłem na jego trzech koncertach, we Wrocławiu i w Berlinie. Imprezy na dole Wawrzynka były co tydzień w sobotę, ale ja znów aż tak często w nich nie uczestniczyłem, bo jak już, to sami w pokoju sobie organizowaliśmy. Poza tym trzeba było też nieco z wiedzą zapierniczać. W Poznaniu do niedawna byłem dość często i gdy wjeżdżam do centrum od północy, przejeżdżam często obok Wawrzynka. Teraz z racji wirusa wiadomo … Siedzę po drugiej stronie Odry i obserwuję, co się w Ojczyźnie dzieje … Ale to już inny temat.

2 polubienia

Z Poznania to pamiętam jedynie Okrąglaka i włoską knajpę w Rynku, gdzie serwowano fajne nawet spaghetti i lody cassate.

Niewątpliwie teraz Poznań jest nie do poznania i mam nadzieję, że przy kolejnej mojej wizycie w tym mieście, koziołki na ratuszu w końcu się pogodzą.

4 polubienia

1985…No ale Ty o sobotach a ja o niedzielach :joy:To chyba bylo wykluczone sie znac…Raz bylem tam kiedys na imprezie ale i tak nic nie pamietam,procz jednej dziewczyny z Dzierzoniowa :wink:
Na koncerty wtedy,najchetniej chodzilem do Piekloraju.Sentyment ale i wiecej jazzu.
Tak…Mnie tez teraz tylko obserwacja zostaje.I ten wspanialy wynalazek jakim jest skype.

1 polubienie

Na to nie licz :joy:
Ta knajpka nazywala sie chyba Piccolo.Oni byli pierwsi ze spaghetti.Potem wiele lat ciszy a teraz takie cos jest na Dabrowskiego,tuz przy kinie Rialto.Plus wspaniale lazanie:))

1 polubienie

Weź nic nie gadaj. Ja właśnie mało baletowałem w Wawrzynie, bo “urzędowałem” z pewną dziewczyną z … Dzierżoniowa :grin:

3 polubienia

Urzędnik i baletnica.

.tego nie można zdzierżyć.

1 polubienie

Hmmm…Biorac pod uwage ze czas sie mniej wiecej zgadza… Justyna? :joy: :innocent:

1 polubienie

Violetta :slight_smile:

1 polubienie

No to troche sie uspokoilem :joy:

2 polubienia

Ja też … A już gdzieś tam pod deklem się kłębiło:

Szwagier witaj po latach!

2 polubienia

Gdybym miał wymienić koleżanki z Poznania w tamtych czasach, to, tego, sporo klepania w klawisze by było…

:innocent:

:joy: :joy: :joy:
No cos w tym stylu…
Ale gdyby cos,gdzies…Wcale bym sie nie zdiwil ze sie dziewczyny znaly.To mi sie kiedys,po stanie wojennym,przytrafilo w Bielsku Bialej.Tzn. nad morzem ale dziewczyny byly z B.B.

2 polubienia

Naprawdę nie przypuszczałem że rozpoczynając od obraza można dobrnąć do dziewczyn z B-B. image

4 polubienia

na tym forum prawie wszystko jest mozliwe.

1 polubienie

A ja nie mam nic przeciwko temu, wyraziłem tylko moje zdziwienie.

2 polubienia

A ja pamiętam hotel Merkury i niedaleki akademik żeński zwany “Sezam” (Seksualne Zaplecze Merkurego). :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Teraz to jest Hotel Mercure :joy:
W. Mlynarski w tym temacie,okazal sie prorokiem.

3 polubienia