Piosenki z tekstem...[cz.1]

Moze sie to ułoży w nowy cykl…Kto wie…
Faktem jest ze dziesiatki wspanialych tekstów piosenek,umyka nam,odchodzi w zapomnienie…
To bedzie absolutnie subiektywny wybor,bez tematycznego podzialu ale…z naciskiem na piosenki z literackim potencjałem.
Jako ze w profilach istnieje taka opcja,BARDZO uprzejmie prosze aby nie zatykać wątku gadulstwem oraz odbieganiem od tematu.
Dzisiaj na początek…“Lekcja religii”

6 polubień

Ja wlasnie przed chwila wstawilam taka piosenke z tekstem
Telepatia? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wstawiam co tydzien wieczorem zdjecia i na przemian cytaty, poezje i piosenki ktore nazywam refleksyjne, nad ktorymi sie mozna zastanowic (takie z przeslaniem)

2 polubienia

Bardzo madry tekst i jakze na czasie.
Warto by ludzie tego posluchali i skorygowali swoje postepowanie.

1 polubienie

Nie no…nie zrozumielismy sie…
Ja nie chce aby kazdy wrzucal tu po 10 kawalkow.Wrecz przeciwnie.chcialem aby zauwazyc cos malo znanego co zasluguje na uwage i ewentualnie o tym pogadac…
Sorry,moze nie naprowadzilem we wstepniaku jak powinienem…

2 polubienia

Dobrze, jak unikaty to te usunę.
Poszukam czegoś innego :wink:

Wiem i nie jest moja intencja,konkurowanie z Toba :slightly_smiling_face:
Po prostu niemal co dnia odkrywam cos,co zasluguje na"ocalenie od zapomnienia".

1 polubienie

Slucham po raz drugi tego: (a to byla nastepna piosenka po tej wstawionej przez ciebie - taki przypadek)

1 polubienie

Sikorowski zawsze byl jednym z moich ulubionych teksciarzy.Kofta,Mlynarski,Osiecka,Przybora…to wiadomo.
Ale sluchajac przez lata Pod Buda,coraz czesciej odnajdywalem w jego tekstach to co na serio,cenie.
Forma przekazu.To nie jest kaznodziejstwo.Nie ma w tym nawet grama napastliwosci…
Natomiast jest niemal zawsze przemycona sympatia do ludzi,w miare pogodna refleksja ktora bardziej przemawia od polajanek…

3 polubienia

Bardzo ci dziekuje, bo nie znalam tego artysty
Znow cos poznalam dzieki tobie
Slucham teraz innych jego piosenek
To naprawde warto ocalic od zapomnienia!!!

4 polubienia

To jest kilkanascie plyt.Nie zalatwisz tego w jeden wieczor :slightly_smiling_face:
Ale warto…Zawsze bylo warto bo procz tekstow,byly latwo ropoznawalne oprawy muzyczne,charakterystyczny wokal towarzyszacy,Anny Treter…
W swiecie mowiono czasem ze to wielkomiejski folk…Bo przeciez nie country :wink:
Sila piosenek Andrzeja zawsze byla gotowosc do szybkiego reagowania na otaczajacy swiat…Dlatego kiedys bylo mu po drodze z Krzysztofem Daukszewiczem,kabareciarzem i piosenkarzem od swieta…

1 polubienie

I dlatego google mi zaserwowalo nastepna piosenke, co prawda nie Sikorowski, ale tez z tekstem duzo mowiacym
Niestety duzo Sikorowskiego w google nie znalazlam ale sprobuje jakos dotrzec

1 polubienie

Wpisz,Pod Buda i bedziesz miec dostep praktycznie do wszystkiego.

2 polubienia

Dziekuje
Zaraz wpisze i zobacze

1 polubienie
4 polubienia

Zgadzam sie,dlatego tez napisalem,iz warto,by ludzie teyo posluchali.
To zadne kazanie,a zyciowa prawda.

2 polubienia

Czasem piszac tutaj,odnosze wrazenie ze z tym sluchaniem jest najwiekszy problem…

1 polubienie

Prawdziwy trade mark Jonasza Kofty.

1 polubienie

Odnosze podobne wrazenie,ze zadko kto wsluchuje sie w tekst.
Zreszta coraz mnie urworow z wartosciowymi tekstami,ktore zastapily wypelniacze.

2 polubienia

@Bocca-Lupo
Wlasnie te piosenke wstawilam w swoim wieczornym poscie!

2 polubienia