PiS bawi się w Kopernika?

Kopernik wstrzymał Słońce ruszył Ziemię, a PiS chce wstrzymać Księżyc. Serio.
Ze zgliszczy radiowej Trójki znika kolejna audycja: Trzecia Strona Księżyca. Zgodnie z nazwą, była nadawana zawsze tylko w nocy, gdy jest pełnia Księżyca. Ale Suski został przewodniczącym rady programowej Pisiego Radia. No i kierownictw Trójki zaproponowało przeniesienie audycji na inny termin. No bo dlaczego nie, prawda? “Śniadanie w Trójce” zróbmy o 15 a co sie będzie tu astronomia wymądrzała!
“Księżyc Szaleńca” Genesis pasuje tu jak ulał: Posłuchajmy na osłodę:

4 polubienia

Sasin a nie Suski? Zresztą intelekt podobny.

2 polubienia

Tak sorry, pomyliłem się, ale w końcu jeden pies!

1 polubienie

No Caryca ma dość dziwne podejście…

1 polubienie

Z Polski znika nauka.
Zostanie ciemnota, średniowiecze i religia.
Pismo święte ponad konstytucję i encyklopedię.

5 polubień

Kościół to synonim ciemnoty. Dlaczego 100 lat temu 99% ludzi wierzyło? Bo kościół podpinał się pod wszystko i ograniczał wiedzę. Do dziś wkur…a mnie podejście katolików. Idą do lekarza , ten ich leczy a oni… No dzięki bogu wyzdrowiałem/am… Katolik poza zakazem aborcji powinien mieć zakaz korzystania z służby zdrowia.

2 polubienia

TO “dzięki Bogu” weszło Polakom w krew, nie tylko katolikom. Powszechnie znana jest anegdota o jakimś partyjnym sekretarzu z lat 70. który podczas transmisji z Wyścigu Pokoju gdy został zapytany przez sprawozdawcę radiowego “Co pan sądzi o dzisiejszym etapie?” zwrócił mu uwagę, ze powinien go tytułować “towarzyszem” a nie “panem”. Następnie, zaś, przechodząc do sedna, udzielił pryncypialnie materialistycznej odpowiedzi: “Dzieki Bogu, wygrał Polak” :slight_smile:

3 polubienia

Bóg honor ojczyzna… Na boga nie ma dowodów, Honor hmmm nie w polityce ojczyzna… tak dojna krowa. Tak tłumaczę pis.

2 polubienia

Racjonalista jesteś?
Takim ciężko w życiu 7

1 polubienie

Zaskoczyłeś mnie…Ja juz dawno zrezygnowalem z śledzenia tego co sie dzieje w Trojce.
Natomiast mam wielką ochote jeszcze troche pożyć!Nawet myśle o tym coraz czesciej bo życie jest piekne…
I bardzo chcialbym doczekac dnia,w ktorym ci którzy to życie zaśmiecają,niszczą w sposób niekiedy gorszy od islamskiego,ktorzy piekną stroną życia gardzą tak jak ich duchowi ojcowie,socrealiści,doczekają w końcu procesu.
Na czele z “bystygierową mediów”,niejaką Kamińską.
Bo to nie tylko niszczenie,jak to powiedzial Niedzwiedz,dobra narodowego,w tym przypadku,budowanego przez kilka pokoleń fachowców ale jednocześnie przekaz płynący do zdegenerowanych umysłow,czekających na “swój” stan wojenny na ktory kiedys sie nie załapali albo nie do końca w ich chorych umyslach,wykorzystali ten czas…
To pokaz sily potwornej ciemnoty,pokaz chamstwa wciśnietego w garnitury ktorego jedyną czytelną ideologią jest niszczenie kazdego przejawu niezależności i inteligencji.
Prawa rynku wyprostują gospodarke predzej czy pozniej co dawno temu wykazala pani Thatcher.Jak jednak naprawiac umysły?Jak przywrocic znak jakosci w kraju w ktorym rząd opiera swe przeslanie bezpośrednio o disco polo a glupcy nad glupcami czasem to lekceważa,kwicząc jakby im kto paznokcie wyrywal," ze to przeciez tylko na luzie do zabawy" :roll_eyes: :face_with_raised_eyebrow:
Moj ojciec duchowy,Edmund Burke wylansowal na dlugie stulecia myśl wg. ktorej wystarczy nie robić nic aby zło triumfowało…Jakze to elastyczna mysl,dotykająca jakze wielu stron życia!
Bylem 3 razy na spedach tzw. KOD-u i zawsze wracalem zdruzgotany,niczym,zachowując wszelkie proporcje,Norwid.Kociokwik sieknietych przez rozum i na umyśle szwankujących lesbijek byl ważniejszy od tłamszenia kultury.Od krzywdy czynionej twórcom i kazdemu komu na sercu lezy niezależność…
I ten stan rzeczy trwa wlasciwie do dzisiaj.
Odkąd zniszczono Trojke,wlasciwie niczego juz dalej zniszczyc sie nie da…Mozna jeszcze tylko zacząc jak kiedys,polować na ludzi…

1 polubienie