Pisaliście kiedyś esej?

Mam do napisania i szukam inspiracji.

Esej czyli rozwazania “na temat” z indywidualnego punktu widzenia? Masz juz wybraną tematyke?
I czy ma byc próbą Twoich zdolności literackich, czy cos co ma mieć za zadanie pobudzić innych do myślenia i przedstawienia swoich argumentow?

Dawno temu w szkole

To bylo wypracowanie na temat :beer::beers:

Tak się sklada ze to moja ulubiona,do samodzielnnego pisania, obok krótkich opowiadań,forma literacka.
Pisywałem bardzo często ale to było w szkole i krótko potem.
Pisywałem do prasy a po upływie kilkudziesięciu lat,pisywalem w internecie.Od ok. 6 lat nie mogę sobie miejsca znaleźć.Miejsca które trwale bym polubił i którego żaden portal by mi nie zlikwidował…
Widze jednak ze to kategoria"nauka i technika" a więc z pewnością nie pomogę…

1 polubienie

Kategoria? Tu pasowalby Salon. Esej moze byc o wszystkim.
Forma literacka pojemna.

1 polubienie

To ma być esej naukowy - więc niby własne reflekcje ale materiału źródłowego by się trzeba trzymać…

Temat? Bo zrodla sa rozmaite. Niektore siarka zalatuja :ferris_wheel:
Esej z zalozenia ma byc przemysleniem na temat. Czy masz pomysl podstawowy, o czym bedziesz pisac?

@okonek Podstawy terapii zajęciowej

Dzieci, autyzm, dorosli po wypadkach czy demencja starcza?
Terapeuta powinna byc osoba nie związana emocjonalnie.
Ale jednoczesnie empatyczna. I jako wisienka na torcie? Liczaca sie z przyczyna urazu.

w wakacje???

Niektorzy nie ucza w szkołach i wakacje mozna wziąć poza sezonem.

1 polubienie

A na jakie dolegliwości zajęcia mają być “terapią”?

Każda metoda pozwalajaca na to, ze uwierzysz w siebie? Przetrwasz? Przynajmniej jakis czas zapewnia ci godne umieranie?

1 polubienie

Całe ludzkie życie to powolne umieranie i nie wiem po co wymyślają ludziom jakieś zajęcia ,tak jakby LENISTWO nie było przyjemnym elementem ludzkiego życia .
A PRACOHOLIZM to uzależnienie i to bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia…

2 polubienia

Tu sie nie zgodzę
Lenistwo uszlachetnia, praca męczy. To fakt.
Ale jednak? Odrobina aktywności nie zaszkodzi.
Ponoc nawet niektorym sprawia przyjemność

@Mamita Tak. Wiem. Życie prowadzi do śmierci. Jeśli jesteś na krawędzi, albo masz już plan jak się znaleźć po drugiej stronie to ok, szkoda czasu. Jeśli jednak masz przed sobą kilka lat i instynkt trzyma Cię przy życiu to może warto się rozejrzeć. Poleżeć, pospać a porem na chwilę wyjść do ludzi i zbadać co mają do zaoferowania, co świat ma do zaoferowania. Może nic a może coś? Szukajcie a(aż) znajdziecie? Niektórym trzeba pokazać jak szukać i pukać…

@okonek Lenistwo jest super. Odpoczynek także. Ale nawet byczenie może tak człowieka znudzić że zrobiłby coś - cokolwiek. Poza tym odpoczynek po robocie daje dodatkową przyjemność…

1 polubienie

@Mamita Wg definicji dla osób niepełnosprawnych: fizycznie i intelektualnie, wykluczonych społecznie, z grup zagrożonych zapomnieniem i zepchnięciem na margines, dla staruszków, trudnej młodzieży…

1 polubienie

No to magiczne slwo cierpliwosc
Poza tym współpraca. Z zadeklarowanym bezdomnym dachu nad głową nie postawisz

1 polubienie