Platformy handlowe?

Towar z Chin przychodzi do europejskich portów i na lotniska towarowe.
Stamtąd zabierają je tiry do tzw centralnych spedycji, - magazynów rozsianych po Europie i w tych miejscach go się rozdziela na adresy zamówień, do poszczególnych rejonów, niezależnie od państwa, tu decyduje odległość do odbiorców i to też idzie na tiry.
W tych rejonach też są spedycje, gdzie tiry to zrzucają, dopiero tam rozdziela się pod indywidualne adresy i zabierają to mniejsze ciężarówki rozwożąc zbiorczo do następnych spedycji w poszczególnych miejscowościach i dopiero stamtąd odbierają je kurierzy do poszczególnych klientów.

Nie tyczy to, oczywiście tylko chińskich towarów, ale całego transportu. Wiem coś o tym, bo wiele lat zasuwałem rzeczonem tirem w tem systemie.

1 polubienie

rabi Ty wiesz ja wiem - jeszcze nikt w zakresie transportu teleportacji nie wymyslil, hub to jest magazyn dokladnie o czym piszesz
handel miedzynarodowy? sa incoterm

antygrawitacji poki co tez nie :wink:

1 polubienie

@czarny_rycerz Zwrot gotówki z Aliexpres miałam 3 razy bo towar nie dotarł. Dodatkowo 2 razy zwrot gotówki a towar dotarł długo po czasie. Lubię dostawać wszystko szybko i mieć możliwość reklamacji i zwrotu dlatego wolę coś co jest na lokalnym magazynie.

1 polubienie

Z tym niedotarciem towaru, zwróć jeszcze uwagę na śledzenie przesyłek. Chińczyk paczki wysyła i mają się one dobrze, zanim do Polski nie dotrą. Dziwnym zrządzeniem losu, dopiero u nas “giną”. :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

I to klopot
Przesylki gina z zaniedbania, czasem cale kontenery. Lub pelen transport zywego inwentarza