Platformy handlowe?

o ile amazon zdominował cześć zakupów, to na ile lokalne firmy pośredniczące w dostawach towarów świeżych lub mniej trwałych , ale korzystających z systemu kurierów dużych sieci maja szanse?
czas na reforme poslancow?

Proszę o następny zestaw pytań. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nigdy nie korzystałem z Amazona. Warto?

Warto tylko wtedy, kiedy jest taniej, niż na Alliexpress, Gearbeast i temu podobnych platformach. :wink:

zalezy czego szukasz, ja tak
z mebelkiem wlacznie
nie musisz udowadniac, ze cos nie doszlo zwykla przesylka.

Aliexpres ciężko przebić.

Jest kilka ciekawych alternatyw i dla Alliexpress. Nie zawsze jest tam najtaniej, poza tym inne platformy o w dużej mierze oferują wysyłkę z europejskich magazynów, co jest gwarancją uniknięcia naliczenia VAT w przypadku zakupu elektroniki. Na Alliexpress to wciąż rzadkość.

2 polubienia

Kiedyś były tylko platformy kolejowe. Potem na pochodach pierwszomajowych na platformach czyli skrzyniach ładunkowych samochodów ciężarowych jechały różne śmieszne rzeczy dla rozbawienia zgromadzonej gawiedzi. Teraz pojawiają się różne inne platformy, a to cyfrowe, a to transportowe.
Widać że zaczyna nam brakować słów w naszej polszczyźnie na te nowe wynalazki.

4 polubienia

Z duchem czasów językowo nie nadążamy.

1 polubienie

i na czacie rozmawiamy

1 polubienie

@Devil @czarny_rycerz Niestety na towary z aliexpres czeka się całą wieczność i często nie dochodzą. Wolę dać więcej i mieć towar do 3 dni.

2 polubienia

…a to Obywatelskie.

5 polubień

@ZiraaeL @Antykwa A to wiertnicze.

3 polubienia

z alieexpres nie korzystam
co do przesylek? w drobnych zakupach gdzie jest centym i w wysylka euro+ ?
oddadza

Na aliexpress miałem już ponad pól setki transakcji, w innych ichniejszych sklepach też nie mało i jeszcze nigdy mi się nie miałem przypadku, żeby coś nie dotarło. Wystarczy wybierać dobrze ocenianych dostawców. Ba, raz zdarzyło się, że przesyłka była przeterminowana, złożyłem reklamację i dostałem pełen zwrot kwoty transakcji w ciągu czterech dni … a za jakiś tydzień przesyłka jednak dotarła. Chiński sklep w ogóle nie zareagował na moje wiadomości, że chce im tą niesłusznie zwróconą kasę ponownie ponownie wpłacić. Jeżeli chodzi o ochronę transakcji, jest na lepszym poziomie niż u nas. Poza tym na chińskich platformach, w tym coraz częściej na aliexpress, wysyłka jest z europejskich magazynów, a nawet i z Polski - towar dociera w kilka dni.

1 polubienie

… a to widokowe.

1 polubienie

i dobrze wiedziec
aliexpres prowadzi w Hiszpanii agresywna kampanie reklamowa co we mnie budzi niepokoj w kwestii jakosci uslugi

Akurat w Hiszpanii jest spora ilość magazynów wysyłkowych Chińczyków. Pewnie połowa priorytetowych towarów na Europę jest stamtąd wysyłana.

Te magazyny widywałem we wszystkich państwach, w których byłem.

to sie nazywa huby albo jakos tak
czesto to sa mieisca gdzie rozlicza sie faktury a towar juz dawno u odbiorcyy