Po co lotnisko w Radomiu?

Wolę modokonka od modlina…

3 polubienia

Dobrze, ze nie od modliszki :rofl::wink:

2 polubienia

Net zabije także telewizje jesli tak do tego podejść.Juz zabił radio…Czy wobec tego wszystko co było,mam przekreślić?
Samochody zabiły 3/4 zysków wszelkich kolejowych połączeń…
Myśl sobie co chcesz a ja pozostanę jak Kirk Douglas w “Ostatnim kowboju”.
Mam juz 62 lata więc całkiem realne jest że nikt mnie nie rozwali…

3 polubienia

Trzeba to bylo powiedziec komus tam,100 lat temu.Takich miejsc w USA sa dziesiątki…Nawet w “Cudownych latach” o tym było…

1 polubienie

A pies tych durniów,drapał…Plastikowych opakowań ani sztucznego mleka nie zlikwidowali dotąd a wrecz przeciwnie!
O serach nie wspominając…
Jak im sie bedzie opłacać to Cię otrują z najpiękniejszą filozofią na ustach!

2 polubienia

Po znajomych i wybory

2 polubienia

Trzeba zacytować klasykę: Mają rozmach, sqrvisyny

3 polubienia

Dobrze, ze lotniska nie polaczyli przekopem np. z Morzem Czarnym?
Spelniloby sie marzenie Macierewicza o podwodnych lotniskowcach?

2 polubienia

Na poznańskiej Ławicy,bezsprzecznie najładniejszym lotnisku w Polsce,masz dziennie od 10 do 12 lotów…Wszystko sie mieści na 2 tablicach.Jest to nieporównywalna z niczym,paranoja!Poznan ktoremu blizej do Berlina niz do Warszawy,akurat tu,nie potrafi zarabiać!Jest mi wstyd nawet gdy o tym po prostu pisze na niszowym forum… :sweat: :cold_sweat:
To nie jest problem,gdzie to lotnisko powstaje.
Problemem jest zarządzanie.
Poza tym…
Jak sie nie buduje to sie nic nie robi i wstyd
Jak sie buduje to zawsze jest zle i kolejny wstyd…
Aż takim podlym końcem swiata jesteśmy?
Nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem ze to był jeden z powodów mojego wyjazdu.Jak najdalej od ponurego,marudzącego,rozpolitykowanego polactwa!!!

1 polubienie

Wiekszosc polskich lotnisk ma ten problem. Łódź dopiero od niedawna ma wiecej niz kilka lotów tygodniowo.
Z czarterani wlacznie.
Powiedzenie, ze miasto mialo lotnisko w Warszawie a dworzec w Kutnie nie bylo goloslowne.
Dopiero jak uruchomili Modlin ktos poszedl po rozum do głowy, ze ludzie nie będą się tluc kilkaset km, zeby tysiac przeleciec i jeszcze potem dotrzec do punktu przeznaczenia…

2 polubienia

Korzystalem jak dotąd,trzy razy z Katowic…Syf,brud…Ceny kosmiczne ale lotów od zarąbania!
Do Włoch latamy własciwie tylko z Katowic…
Trudno to wszystko pojąć…

1 polubienie

111,8 km² do 105,4 km².

.Radomiowi lotnisko się po prostu należało.

1 polubienie

2 polubienia

W Katowicch nie byam na lotnisku.
Łódź to odświeżony blaszak, czysto, drogo nie jest.
Ma zalete, ze blisko centrum, wiec taksowka dziury w kieszenie nie zrobi, ale odobno jest tez niezla komunikacja miejska.
Ale to małe lotnisko, nawet rękawów wejsciowych nie ma.
Obsluga bardzo uprzejma.

1 polubienie

Na temat celowości wybudowania tego lotniska się nie wypowiem, bo nie jestem prorokiem. Dziś obiekt jest pusty i przynosi straty, ale jutro może być odwrotnie.

Ale znam aż nadto wiele podobnych budowli na świecie, które teraz stoją od wielu lat straszą i niszczeją, a inne już wielkim kosztem rozebrano.
Robienie czegoś na wyrost dla, powiedzmy chwały, dobre nie jest.

Młodzi tego nie pamiętają, ale w Polsce za Gierka sporo takich widm powstało. Niektóre się same rozpadły, inne zostały rozebrane, być może gdzieś jeszcze jakieś ruiny takowych inwestycji straszą…

Kolego @Rodriguez przestań szerzyć bzdury z YT. Nikt nie ma zamiaru likwidować żadnych lotnisk, które są w danych miejscach potrzebne. Zresztą to nie leży w gestii UE.
CPK nie będzie kompleksem niemieckiego przemysłu. Ten kto to powiedział jest, po prostu ignorantem.
Zresztą, nie wiadomo w ogóle czy to CPK powstanie.

4 polubienia

Obawiam się, że CPK powstanie tak tylko do połowy bo kasę trzeba jakoś zarabiać.

1 polubienie

Moze nie zdaza? Wybory niedlugo…

Lotniska sa tyle warte co siatka połączeń.
I doktryna obronna.
Przeciez to nie PiS to lotnisko zbudowal, ono istnialo wczesniej. Podmalowanie scian, wydzielenie czesci cywilnej, przyczepienie tabliczki z nowa nazwa oksymoronem geograficznym
Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku to nie jest zbudowanie nowego lotniska…
Co do samego sensu?
Czas pokaże. Ze wycofuja się czartery? Ich oplacalnosc dla lotnisk jest taka sobie.
Problemem moze byc nasza sztandarowa firma PLL LOT, od lat zarzadzana metoda krola cwieczka, a majaca ambicje przejecia lotniska we wladanie.

1 polubienie

Trochę jednak nie mam nadziei. Choć różne rzeczy się na świecie wydarzały.
:slight_smile: Ukłony.

Jest na swiecie wiele rzeczy, o ktorych się nawet filozofom nie snilo, czy jakos tak?
Jak kupowalismy chałupę to stalo tu pare urbanizacji, ruina hotelu, w ktorej lokatorami byly koty i deptak. Blisko Alicante, ale cywilizacyjny grajdolek. Moze dlatego mieszkania byly relatywnie tanie.
A przez te lata? Cywilizacja nie odpuscila, dogania.
Hotel rozebrali, koty maja swoje wyznaczone miejsca gdzie mozna je dokarmiac i nawet miasto kurs dla wolontariuszy zorganizowalo, żeby robic to racjonalnie, hi, hi prelegent o kotach wiedzial mnnirj niz ja, ale licza sie dobre checi :heart_eyes_cat: ( bez tych siersciuchow w srodziemiomorzu szczury by nas zywcem zjadły)
Kot nie walczy z doroslym szczurem bo to wielkie , ale juz gniazda szczurze niszczy.
Ale pomijajac rozmowy o gryzoniach przy sniadaniu, co moze niektorym apetyt odebrac?
Sa miejsca gdzie wydawalo sie, że nic z tego nie będzie z czasem zamieniaja sie w kurorty, no prawie…
Lotnisko w Alicante to też poczatkowo byla psia buda na wydmie i jeden pas startowy remontowany po kazdej wiekszej ulewie …

2 polubienia