Podatek od bezdzietnych?

Ojoj to teraz drogie Panie nie ma szans na wykręcanie się wymówką w stylu ‘‘boli mnie głowa’’

Teraz panowie maja ayut.
Robimy dziecko,albo za mnie tez placisz podatek))))

1 polubienie

Smoku najbardziej sprawiedliwy podatek to był by ryczałt od osoby. Czy pracujesz czy nie, czy jesteś dziwką czy księdzem i tak musisz zapłacić. Bogaty tyle samo kożysta z udogodnień państwa co biedny więc dlaczego ma płacić więcej?

Najbardziej sprawiedliwy podatek, to zerowy podatek. Przecież kupując cokolwiek za każdym razem płacimy podatek. Chcesz płacić mniej - mniej kupuj.

1 polubienie

@anon25287923, ja wręcz uważam, że bogaty mniej korzysta z udogodnień państwa - nie jeździ pociągami, komunikacją publiczną, dzieci posyła do prywatnych szkół, leczy się w prywatnych klinikach, itp, itd.

3 polubienia

Dokładnie a jeśli używa dróg to płaci na nie podatek. Dlaczego osoby które wybrały dobry kierunek i zarabiają dobrze mają być karane bo ktoś skończył edukację na gimnazjum i teraz nie ma tak dużych dochodów ale wcześniej się bawił i nie miał wyrzeczeń?

1 polubienie

No ale wiesz moja opcja podatku jest chyba lepsza. Każdy ukrainiec wysyłający do siebie kasę i tak by musiał płacić podatek. Choć i oni ostatnio u nas są rejestrowani.

1 polubienie

Kiedyś w Szwecji był podatek od śmierci… śmieszne? U nas też będzie. Władza się zastanawia jak się dzieciom do prezentów dobrać, więc opodatkują wszystko.
Oni się tak odkleili od rzeczywistości, że będą podatki za seks w prezerwatywie… i za brak seksu, za wyjście o toalety w trakcie wiadomości i za nieśpiewanie kolędy. Będą igrzyska i obecność obowiązkowa, aż ktoś w końcu przerwie ten autorski teatrzyk wielce szanownego budowniczego dwóch wież…

2 polubienia

A pamiętam, kiedy wprowadzili opłatę klimatyczną i byłam w szoku. A to Pikuś Pikusiów był…

1 polubienie

A jak się zaraz w Katowicach zdziwią, bo to ponoć lider walki ze smogiem i wzór… to jak nic opłata klimatyczna należy się :stuck_out_tongue_winking_eye: