Podoba Ci się kapitalizm, bezmyślnie liczący na zyski z biznesu?

Ludzie tacy jak @harmonik powinni mieć urzędowo zablokowany dostep do YouTube a może nawet do całego internetu.

1 polubienie

To by dotyczyło 80% studentów tego “uniwersytetu”.

3 polubienia

Marzy ci się wiadomonacyjna dominacja światowa barbarzyńców, ale cię zmartwię, bo ja swoją podstawową mądrość światopoglądową uzyskałem przed erą internetu, i nie jest mi on do szczęścia potrzebny. To jest jedna z moich rozrywek.

Granat jest skuteczniejszy do rozrywki.

3 polubienia

Ach a Kubanki w związku z tymi “wystarczającymi zarobkami” za używany smartphone są gotowe się oddać, a kelner adidasy za $50 to by Ci z nóg ściągnął i stopy ucałował.

Miewam co prawda refleksje, że tak jak w Polsce wkurzali arabscy studenci, których było stać w czasach PRL na wszystko, tak pewnie ja wkurzam Kubańczyków, ale kompensuję te refleksje zostawianymi na Kubie napiwkami.

4 polubienia

Harmonik pojęcia nie ma o tym, co tu obwieszcza w natchnieniu. Dla niego bzdury z YT są świętością i koniec.

Kiedy byłem na Syberii, to dziewuchy z okolic na piechotę po 15 km zasuwały do Polaków, żeby tylko któryś do Polski chciał ją zabrać. A wsuwy, to za butelkę tanich polskich perfum oferowały. Aby tylko opuścić ten radziecki “dobrobyt”. Ale to trzeba być, widzieć, a nie karmić się bezmyślnie bolszewicką propagandą albo bzdurami z YT…

9 polubień

Jakoś mnie nie przekonałeś. Mądrych uczy historia, głupcy powielają błędy …

3 polubienia

Ale ten komunistyczny dobriobyt moi drodzy to nie tylko harmonia myslenia
Koledze @harmonik troche zeszlo od pomyslu czym wqoorwic otoczenie zeby zaczeli widziec problem zdrowia spoleczenstwa nie tylko w covidzie
@Szczery_do_BULU Kuba to perla Karaibow
Jednoczesnie wrzod
A z tym problemem arabskiego studenta masz racje - tylko czy wrzucanie tego do tego samego worka ma sens?
Pieniadz jest pieniadzem ale katalizatorem?

1 polubienie

To straszne, że kubaczyńcy nie mają mercedesów , perfum i adidasów.
To gorsze niż obóz koncentracyjny.
Ale to i tak nic w porównaniu z tym, że nie mają mc donalda

1 polubienie

albo galerii handlowych.
Głównie za to władze kuby powinny stanąć przed trybynałem w hadze.

Wy pewnie uważacie, że kapitalizm to system równych szans, sprawiedliwosci społecznej i wolnego rynku a w praktyce każda instytucja państwa pracuje dla tego kto ją kupi a tak naprawdę włądze pracują dla globalnych instytucji finansowych.
ale to mniej więcej tak samo jak socjalizm w teorii jest system równości społecznej, nad którą czuwają właściwe organy a w praktyce tyranią czuwających nad tą równością.
A tak naprawdę to se możecie zmieniać system dowolną ilość razy a itak nic sie nie zmieni.
Gdyby kraje 3 świata osiągnęły podobny poziom co kraje tzw rozwinięte to już w ogóle byście popadli w depresje no bo jak to tak można żeby wszyscy byli równi do h o o j a wafla?!?!?

Macie taką pustkę w baniakach że jakby wam zabrać atrybuty statusu społecznego i przywileje związane z pełnionymi funkcjami to byście k o o r f a znikneli i prawidłowo bo i tak was nie ma

Gdyby władze wprowadziły jutro ustawe o równości ludzi i psów to byście w ciągu tygodnia rozpętali rewolucje

Tak z reguły myślą nieudacznicy, którym się tego statusu nie udało osiągnąć. Myślą jak by tu się do majątku pracowitego sąsiada dorwać nic nie robiąc, a jedynie zasłaniając się “sprawiedliwością społeczną”.
Te nierówności o których piszesz są motorem postępu. Aczkolwiek do pewnego stopnia powinno to być regulowane. Niedawno czytałem książkę jednego z biznesmenów, który postuluje, żeby przynajmniej 20% dochodów firmy i jej szefów było dzielone między załogę wytwarzającą ten dochód. Podpisałbym się pod tym obydwoma rękami, bo widełki między super-bogaczami a resztą społeczeństwa są zbyt duże.

3 polubienia

I jeżeli uważasz, że twój status czyni cie lepszym i daje większe prawa to możemy sie ustawić w jakim lesie żeby przedyskutować kto jest lepszy

honotu, nie widzisz, że to jest koń…

1 polubienie

Spotkania z prymitywami nie są na liście moich pragnień.

4 polubienia

Jak umiesz liczyć to se zdajesz sprawe z tego jaki cienki jesteś a jak nie umiesz liczyć to cie niedługo ktos o j e p i e

Kuba to można by się jeszcze zastanowić, ale Korea Północna to grubo przesadziłeś :wink:

1 polubienie

Chodzi o to, że nie ma mądrze zorganizowanego socjalizmu tak jak nie ma czworobocznego koła. Ogarniasz czy obuch potrzebny?

5 polubień