Podobno ludziska przy kasie już płacą łapówki żeby wymigać się od poboru…

1 polubienie

W pierwszej kolejności powinni brać tych, co tak patriotycznie wypisywali “Z” na samochodach i gdzie indziej oraz tych krzykaczy z netu. Ale, jak przychodzi do czynów, to patriotyzm się kończy. Czynny udział na polu walki, to co innego niż buńczuczne pokrzykiwanie i wymachiwanie szabelkami. Okazuje się, że realne pole walki, to nie gierka. ani film propagandowy.

10 polubień

Nie podobo, tylko faktycznie w Rosji jest wśród potencjalnych poborowych prawdziwa panika. W obecnej sytuacji wyjazd na prawdziwą wojnę dla tak pobieżnie przygotowanych ludzi porównywał bym ze skierowaniem Niemców na front wschodni w ostatnich latach II wojny. @birbant Ogólnie mam takie odczucie, że Zetki najczęściej na autach malowali ci, których ewentualny pobór bezpośrednio nie dotyczył. Niemniej w tym momencie tak średnio mi tych Rosjan żal. Niestety w tym momencie nie ma innej opcji na jakiekolwiek przebudzenie w tym narodzie, dopuki naprawdę gorąco przy tyłkach im się nie zrobi.

6 polubień

Mi też ich nie żal.
Sama wartość bojowa tych poborowych, sprzęt i ta rosyjska logistyka, to odrębny, ale bardzo obszerny temat.

4 polubienia

Armatnie mięso.

7 polubień

Ja nie zabijam dla przyjemności limes inferior mam

2 polubienia

@birbant @czarny_rycerz Synowie oligarchów i innych wysoko postawieni są bezpieczni. Na front pojadą Ci którzy nie mają jak się wykupić…

5 polubień

Zgadza się, przecież to Rosja.

2 polubienia

@birbant A mi ich jednak żal. Większość 18latków to tylko wyrośnięte dzieciaki, których nie obchodzi polityka… Car się bawi a ludzie bezsensownie giną…

4 polubienia

@czarny_rycerz To będzie dla nich konkretne przebudzenie. Zwłaszcza dla tych, którzy sami wylądują na froncie i dla ich rodzin…

3 polubienia

:frowning: treść wygląda niejasno, dla mnie jasno

Tak jak to bywało od powstania cywilizacji (nic się nie zmieniło)…

1 polubienie

No ale kiedyś przecież nawet i te dzieciaki się Panu Putinowi skończą. I kogo wtedy wyśle na front? :thinking:

1 polubienie

Łot chcieli to mają! :scream:

Współpracownicy pana Navalnego, zadzwonili do syna tej szui Pieskova, rzecznika Putina. Powiedzieli mu, że ma się jutro zgłosić na wezwanie na mobilizację. Odpowiedział, że nazywa się Pieskov i załatwi to na innym szczeblu. Prawdziwi patrioci, nie ma co.

3 polubienia

Pobór jest od 19 lat.
Większość zdecydowana popierała tę wojnę i sobie w necie jaka z tego robiła. Ale głównie brani do wojska będą ci mężczyźni, którzy służyli już w wojsku, jest tych rezerwistów ponad 200 000 zdrowotnie zdolnych co służby. A zasięg wieku jest od 19 do 65. Młodzież brać będą na końcu.

1 polubienie

„Poborem mają zostać objęci obywatele Rosji w wieku 18-27 lat, którzy nie są w rezerwie i którzy podlegają poborowi do służby wojskowej zgodnie z rosyjskim prawem, w liczbie 134,5 tys. osób" - głosi treść dekretu cytowany przez Interfax. „

1 polubienie

A tego, to ja nie wiedziałem, oparłem się na ogólnych danych, które podały media. W sumie, to bardzo dobrze. Przejścia graniczne w Gruzji pękają w szwach, zmykają też do Turcji i Dubaju.

2 polubienia

współczuję narodowi rosyjskiemu.
jadą mordować innych Rosjan: wszak na wschodzie Ukrainy to 1/3, czasem 1/2 mieszkańców to byli Rosjanie. Nazizmu tam raczej nie ma. Nazizm banderowski jest na zachodzie Ukrainy.

Boję się o to co będzie, jeśli Ukraina wygra. Będzie miała mocarną armię, bo przeszkoloną w boju i z super sprzętem. Amerykańce wpompują tam też pewnie mnóstwo kasy. I niech tylko coś im się nie spodoba i ich nazizm na którym budują tożsamość narodową rozprzestrzeni to nas rozjadą jak chcą wzmocnieni 5 kolumną Ukraińców mieszkających u nas.

Wtedy współczuję narodowi polskiemu, który wybrał sobie rząd polskojęzyczny.

Nie masz pojęcia, co i jak jest na Ukrainie. Tak, przynajmniej wynika z tego, co napisałeś. Rosji też w ogóle nie znasz.

5 polubień

Nagle sie okazalo ze to nie jest"operacja wojskowa" tylko samobójcza wojna.I że oto kończy sie"wojowanie"przed sowiecką tv a zagraża wysłanie na front…
Absolutnie mi ich nie żal!!! Ba! Może to jedyny sposób aby do tych zimnowojennych barbarzyńców w ogóle coś dotarło…
Są SPRAWCAMI tej wojny.Chcieli eskalacji niszczenia i mordowania bo to jest ich naturalny stan,o czym przekonuje KAŻDY konflikt w jaki są zaangażowani.I to bez wyjątku.
No to ok. Jazda z nimi!!!

6 polubień