Podrzuci mi ktoś linka uzasaniającego tezę, że do brexitu doprowadzili

Tylko że sedna zagadnień nie tkwią w tytułach, bo te się tworzy dla przyciągnięcia czytelników.

Nie rozumiem.Mozesz bardziej sprecyzowac pytanie.

Brytyjczycy nie są głupcami, wszak nad ich imperium Słońce nie zachodziło. Jeśli opowiedzieli się za brexitem, to dokonali bilansu strat i zysków.

W kwestii pracowitosci rdzennych Anglikow.

Pracowitość nie jest najmądrzejszym wynalazkiem gatunku ludzkiego…Vide ja, który wolał, po pierwsze, pomyśleć co zrobić, by się nie narobić, i po drugie, by więcej wiedzieć i rozumieć, niż mieć wytworów nieharmonijnej pracy ludzkiej.

Nawet powiedzenie o niezachodzacym sloncu nad imperium ukradli hiszpanskiemu krolowi Filipowi II, tak na marginesie osobnik ow poprzez prawa malzonki Marii do tronu przez kilka lat uzywal rowniez tytulu krola Anglii i Irlandii. Historia rozne figle plata.
Hiszpanie tego okreslenia uzywali w XVI - XVIIw. Brytyjczycy w XIX.

“Ale do brexitu doprowadzili,nie patologiczni Polacy,ale ci ciezko pracujacy-zabierajac prace,jakze pracowitym anglikom. :wink:” jesli Ci chodzi o ta wypowiedz,to jest to oczywisty sarkazm,co podkreslilam puszczonym oczkiem.Pracowitosc rdzennych Anglikow znam od 15 lat.

1 polubienie

A ja znam ich zamilowanie do napojow wyskokowych podczas pobytu w Hiszpanii. I tytoniu.
A teraz wozenie tegoz na Wyspy im sie utnie, unijne normy sa liberalne. Ale pewnie trzeba sie bedzie liczyc z tym, ze whisky zdrozeje?