Polacy to szmaty bez honoru?

Jutro rocznica powstania UPA.
Chłop wrzucił krytykę Ukraińców, którzy pozowali do zdjęcia z rozłożoną flagą UPA. Dostał 100 lajków.
Na to 2 innych zaczęło wyzywać tego chłopa od onuc ruskich i dostali 1000 lajków.

Im to nawet jakby na twarz Ukrainiec defekował to by mówili, że dobrze, a tego kto próbował odgonić to by jeszcze zezwali.

Podobnie jest z wyznawcami PISu. Nawet jakby im Jarek zdefekował na gęby to by popierali PIS argumentując a za PEŁO to...

1 polubienie

to po jakich szambach internetu Ty sie włóczysz???
poza tym to Polacy lajkowali?

2 polubienia

Nie jestem fanką historii, ale coś tam czytam. Czy Ty wiesz kiedy i dlaczego powstała UPA? Znasz genezę?

1 polubienie

co wykreślić z bingo?

a wiesz jaka była geneza hitleryzmu? wiesz od czego się zaczął?

Trochę wiem. Co to jest? Co to za cytaty?

to są przykładowe odpowiedzi na pytania, które używają ludzie owładnięci propagandą ukraińską, które mają wybielać Ukraińców dlaczego czczą zbrodniarza banderę poprzez święta państwowe, pomniki itd.

Tiaaa, na tym forum zostan lepiej programistą od klockow lego typu procedury. :wink:

1 polubienie

Nacjonalizm sam w sobie jest zły. Myślę, że teraz niewielu ludzi wie, co to było UPA. Z resztą naszych “żołnierzy wyklętych” też się święci zamiast czystkę zrobić.

2 polubienia

Ci spod buraczkowo czarnej flagi?
Żyje i jestem, bo im się nie udało.
To sięgnijmy wstecz dużo dalej niz Wołyń.
I popatrzmy na współczesną Afrykę

2 polubienia

mylisz nazizm z nacjonalizmem

Niczego nie mylę. Dla mnie jest zły.

2 polubienia

Ukraińców w dawnych granicach Polski było 9 mln, UPA liczyła ok 20 tys, z czego w rzezi wołyńskiej brała udział połowa tej bandy. Jak się ma 10 tys do 9 mln?

Inna sprawa, że Ukraińcy nie znają swej historii, ale Polacy w takim samym stopniu nie znają swojej.

4 polubienia

Ukraina to duzy i zroznicowany kraj
A smiem twierdzic, ze polska przedwojenna endecja i polityka panstwa tez sie do tego przyczynily na Wolyniu.
A nawet i tam nie kazdy byl zwolennikiem dziczy z UPA

Wielu Ukraińców z Wołynia musiało wiać na zachód razem z Polakami, bo UPA nie patyczkowała się i ze swoimi. Za pomoc Polakom zabijano. Osobiście, od dziecka znałem takie ukraińskie małżeństwo w Lęborku, które mieszkało w naszym sąsiedztwie.

2 polubienia

Na jedno wychodzi, nazizm to tylko skrajna postać nacjonalizmu.
Kiedys na starym forum byla rzeczowa dyskusja o różnicach między nazizmem, faszyzmem, dyktaturami frankistowska - hiszpanska i portugalska.
Z uwzglednieniem tych wojskowych w Ameryce Lacinskiej plus kultu cesarza w Japonii (tez wspieranego przez armię)
Z pominieciem dyktatury proletariatu, bo to juz rodzaj terroryzmu miedzynarodowego.

Czy komuś dziś by się chciało jeszcze raz to omówić w swietle tego co wyprawia Putin?

2 polubienia