Polska - pisowsko-kościelne państwo istniejące tylko teoretycznie?

No co ma zrobić Prezesunio, jak mu się część ludzi po okamerowanych domach publicznych do młodych panienek rozłazi?

Z drugiej strony PiS zaryzykowało z ogromnym dosypaniem popytowego pieniądza na rynek i dla rodzin, i wygląda, że na tym jego eksperymencie, Polska chwilowo nie wywinie orła.

Odniose sie tylko do “dosypywania”. Wedlug mnie to jest sztuczne, obliczone wylacznie na efekt. Pieniadze nie rosna na drzewach. Zeby dac komus, komus trzeba odebrac. Z tego co zauwazylam: odbiera sie wszystkim (z wyjatkiem tych, co przy zlobie) w postaci np. wyzszych cen. Potem sypnie sie troche grosza. Mam wrazenie, ze sypie sie mniej, niz sie odebralo inna droga. Sa ludzie (wielu), ktorzy nie rozumieja tego mechanizmu. Nimi stoi PiS…

2 polubienia

Wiesz @elsie, jak się złączą 2 emerytury dwojga emerytów, to raczej łatwiej im się powinno żyć, np. przy opłacaniu 1 mieszkania.

1 polubienie

Z cala pewnoscia!

1 polubienie

Mówisz, @elsie, że pieniądze na drzewach nie rosną, choć się je drukuje z pulpy drzewnej. Ostrożne, kontrolowane dosypywanie pieniądza popytowego nie musi doprowadzać do zbytniej inflacji. Ja bym się bał takiego eksperymentu, a PiS zaryzykowało i może nie przegramy na tym.

1 polubienie

Masz serduszko za pierwsze zdanie! :slight_smile: Co do eksperymentu: tez bym sie bala…

1 polubienie

Problem z kamerami jest ogromny.
Moim zdaniem to czubek góry lodowej.
Kilka lat temu była seria samobójstw młodych, dopiero co mianowanych sędziów. Podejrzewano iż nie potrafili wytrzymać stresu w pracy.
SMOK uważa iż po prostu mieli na nich takie haki iż woleli…tzw. honorowe wyjście. Haki w postaci nagrań…

Nie zapominaj iż PiS sypie kasą z uszczelnienia VATu. Fakt taki iż kombinatorzy przenieśli swe interesy z wyłudzaniem do bardziej im “przyjaznych krajów”.Przyszły rok to kasa z 5G (jednorazowo)…
Polska jest daleko od niebezpiecznej granicy zadłużania się. Politycy jeszcze 10-15 lat mogą nas bezkarnie zadłużać w tym tempie. A potem? Zobaczymy jak poradzi sobie Grecja czy Włochy (o Włochy bym bardziej obserwował, bo powtarzamy wszystkie ich patologie)

2 polubienia

Niekoniecznie trzeba komuś zabrać, @elsie, by dać komuś, bo można podsypywać, 1, ze wzrostu wydajności pracy, 2. z efektu koła zamachowego całej gospodarki jako jej (3) swoistego skredytowania…

Tak w ogole to mozna! Ale ceny mowia same za siebie…

1 polubienie

Chyba nie jest tak źle z cenami. Nie zauważyłem ich wzrostu. No ale zadłużamy się rabunkowym traktowaniem środowiska.

Akurat papier na banknoty produkuje sie z bawelny,nie z drewna.

2 polubienia

A to ciekawe!
Ale chyba nie z samej bawelny?

generalnie surowcem podstawowym sa wlokna bawelny, a reszta to juz tajemnica producenta…

1 polubienie

Pelna receptura,jest tajna.

2 polubienia

To dlatego trudno podrobic? A juz mialam nadzieje… :slight_smile:

2 polubienia