Polska to taki katolicki kraj...

To wiem od rodzicow. Mama chodzila jeszcze do zenskiego gimnazjum, a tata do Salezjanow.

1 polubienie

A potem liczyc sie z rewolucja…

1 polubienie

Tak bylo u mnie! Ale trzeba bylo przyniesc kartke od rodzica ze sie zgadza (w szkole).

1 polubienie

Mnie sie wydaje,ze ksiezom w Polsce marza sie czasy,gdy ludzie odrabiali panszczyzne u wielebnego.
Nie wspomne juz o manii wyzszosci polskich ksiezy.

2 polubienia

Tez mi sie tak wydaje. Dobrze, ze nie wszystkim…

1 polubienie

Katolicki kraj,
to już prawie raj…

3 polubienia

Taaa…

1 polubienie

A do seminarium duchownego w diecezji olsztyńskiej nie zgłosił się w tym roku ani jeden kandydat na księdza

1 polubienie

Tez slyszalam, ze narzekaja na brak powolan…

P
“Powołuje” Bóg, więc to jego sprawka!

3 polubienia

Nie ma religii, to będzie etyka (a przynajmniej powinna być). Jeśli w klasie jest powyżej 5 (czy 6) nie chodzących na religię, to dyr zobowiązany jest do zorganizowania im lekcji etyki. Albo uczeń chodzi na religię, albo na etykę. Jak myślicie, ilu etyków z przygotowaniem pedagogicznym jest gotowych do uczenia w szkole w Sochaczewie? Będą bili się o etat?

3 polubienia

Chyba jakas lapanke w osciennych województwach zorganizuja.

1 polubienie

Nie, sprawa jest prostsza. Etykę mieli w zakresie studiów katecheci. I przygotowanie pedagogiczne też mają. I doświadczenie :slight_smile: Przedmiot zacznie się tylko inaczej nazywać.
Tak może być, ale… nie daj Boże :frowning:

3 polubienia

Etyka w wydaniu katolickim? Mozna gdzieś o azyl polityczny poprosic?

1 polubienie

Ciekawe ile takich szkół jeszcze jest w Polsce?
W klasie mojej córki juz drugi rok nie ma religii. Nie wiem jak jest w całej szkole, ale z roku na rok chętnych na lekcje religii jest co raz mniej. Najwiecej małych dzieci chodzi byle by komunię zaliczyć, później rodzice dają sobie spokój z tego co widzę.

3 polubienia

Bog pewnie ze zgrozy oczy zaslonil…