Polska to taki katolicki kraj...

To wiem od rodzicow. Mama chodzila jeszcze do zenskiego gimnazjum, a tata do Salezjanow.

A potem liczyc sie z rewolucja…

Tak bylo u mnie! Ale trzeba bylo przyniesc kartke od rodzica ze sie zgadza (w szkole).

Mnie sie wydaje,ze ksiezom w Polsce marza sie czasy,gdy ludzie odrabiali panszczyzne u wielebnego.
Nie wspomne juz o manii wyzszosci polskich ksiezy.

Tez mi sie tak wydaje. Dobrze, ze nie wszystkim…

Katolicki kraj,
to już prawie raj…

Taaa…

A do seminarium duchownego w diecezji olsztyńskiej nie zgłosił się w tym roku ani jeden kandydat na księdza

Tez slyszalam, ze narzekaja na brak powolan…

P
“Powołuje” Bóg, więc to jego sprawka!

Nie ma religii, to będzie etyka (a przynajmniej powinna być). Jeśli w klasie jest powyżej 5 (czy 6) nie chodzących na religię, to dyr zobowiązany jest do zorganizowania im lekcji etyki. Albo uczeń chodzi na religię, albo na etykę. Jak myślicie, ilu etyków z przygotowaniem pedagogicznym jest gotowych do uczenia w szkole w Sochaczewie? Będą bili się o etat?

Chyba jakas lapanke w osciennych województwach zorganizuja.

Nie, sprawa jest prostsza. Etykę mieli w zakresie studiów katecheci. I przygotowanie pedagogiczne też mają. I doświadczenie :slight_smile: Przedmiot zacznie się tylko inaczej nazywać.
Tak może być, ale… nie daj Boże :frowning:

Etyka w wydaniu katolickim? Mozna gdzieś o azyl polityczny poprosic?

Ciekawe ile takich szkół jeszcze jest w Polsce?
W klasie mojej córki juz drugi rok nie ma religii. Nie wiem jak jest w całej szkole, ale z roku na rok chętnych na lekcje religii jest co raz mniej. Najwiecej małych dzieci chodzi byle by komunię zaliczyć, później rodzice dają sobie spokój z tego co widzę.

Bog pewnie ze zgrozy oczy zaslonil…