Popołudnie z ciekawostką na 1 maja?


Nie będzie o święcie pracy. Ani o Marxie.

Będzie o wesołej kobiecie – legendzie używającej ksywki Calamity Jane.
Nieszczęście czy Nieszczęśliwa Jane?
Urodzona 1 maja 1852 roku w wieku nastoletnim wyruszyła z rodzicami do Montany, rodzice podroży nie przetrwali, dzielna nastolatka tak. Pracowała jako kucharka, tancerka, woźnica, krupierka, nie wzgardziła tez praca ponoć nieco lżejszą choć mniej godną, czyli prostytucją. Przy okazji rozlicznych przygód okazało się, ze oprócz tego ma wyjątkowy talent strzelecki, który pozwolił jej później występować w rewiach „dzikiego zachodu” w tym kierowanej przez Buffalo Billa.
Przy tym kobitka o złotym sercu – odważnie podjęła się opieki nad chorymi na ospę.
Znana również do niechęci do kiecek i gorsetów, najlepiej czuła się w męskim stroju.
Ale jazda konna, ochrona dyliżansów i towarzystwo innych zdobywców dzikiego zachodu raczej falbankom i kapeluszom z woalka nie sprzyjało?
Słowem kobieta legenda. Jak niektórzy twierdzą sfabrykowaną w sporej części przez nią samą… Ale jeśli nawet to pozazdrościć wyobraźni.

6 polubień

Skad masz to zdjecie,he?
To ja tego szukam od lat a tu…No nieeee… :innocent:
Fabrykowanie to jedno.Ale to co ona wypila…
Plus strzelanina.Malo kto wchodzil jej w droge.

1 polubienie

zdjecie podrzucil wujaszek google :wink:
https://www.google.com/search?q=calamity+jane&newwindow=1&sxsrf=ALeKk03goGIqyyIpCH_Ly4qVQNwC7ZmVUw:1588353698790&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjuw_nPlpPpAhURXRoKHQBJA5cQ_AUoAXoECBkQAw to jest link do wyszukiwania. mam nadzieje, ze zadziala.

1 polubienie

no masz…

1 polubienie

No tak…Ja łaże po sklepach a dzisiaj wszystko jest w sieci.Ciagle o tym zapominam.
Ok. Dzieki. :slightly_smiling_face:

wszystkiego w sieci nie ma, ale duzo znajdziesz :slight_smile:

No i sama powiedz…Kto wpadl w latach 50-tych by w tej roli obsadzic Doris Day???

i jeszcze zrobic komedie muzyczna? nie wiem.
kobitka sadzac po zdjeciach poczucie humoru miala, ale watpie czy az do tego stopnia, ze sie po tym filmie w grobie nie przewrocila.

1 polubienie

Jest to jedno z najlepszych zdjec wild westu jakie widzialem.U mnie bedzie na topie,po portrecie Szalonego Konia.

jak masz drukarke to jaki problem? nawet w ramki mozna oprawic.
tu masz inne zdjecia - po odsianiu Doris kilka fajnych tez jest

1 polubienie

No juz problemu nie ma.Teraz bede szukal ramki.

1 polubienie