Pora na quiz ekstremalny

Zapraszam - KLIK
9/12, źle peccatum, rumaki Lizypa i południk wrocławski.,

3 polubienia

9|12 Źle; nasiennik, szczyt, reżyser.

Co quiz, to coraz bardziej narażam się collinsowi.

3 polubienia

Mnie tez się naraziłeś - takiego reżysera nie znać! :open_mouth:

2 polubienia

Jakos uzbieralo sie te 12/12, wiec stanu kujonstwa nie przewiduje.
Podchwytliwe bylo o szczyt, ale w pore zauwazylam podstep. Poludnik pamietalam, nie wiem skad,
A i resztki laciny koscielnej sie przydaly. Rumaki tez skojarzylam prawidlowo

2 polubienia

Na ten szczyt od jednej strony mozna bylo na motorze wjechac. Obecnie pojazdy mechaniczne nalezy zostawic na parkingu i pozostaje per pedes, rower gorski albo pojazd o napedzie na owies, czyli konno. Natomiast podejscie od strony polnocnej ponoc nalezy do jednych z najtrudniejszych w Europie, ale to pisze na odpowiedzialnosc kolegi alpinisty…

4 polubienia

9/12 a zle eon,pociąg i południk.Peccatum tez nie wiedzialem ale czasem sie trafi :joy:

4 polubienia

Blue Jasmine ogladalem 2 tygodnie temu,po raz drugi.Bardzo lubie Cate Blanchett ale…Tym razem nie byl to chyba najlepszy film mistrza.

1 polubienie

W takim towarzystwie trochę wstyd że tylko 8/12 ale cóż zrobić, jak się nie wie to trzeba się rumienić. A nie wiedziałem: stację kosmiczną, pociąg pasażerski, szczyt hiszpański i lacrimosę. Za to reszta nie była strzelana więc chyba nie tak źle.

3 polubienia

8/12!

4 polubienia

Pociag to byla podpowiedz - na ziemiach obecnie polskich. A tu juz nie bylo trudno skojarzyc, ze jeden z zaborcow szybko przyjmowal nowinki techniczne :wink:

3 polubienia

Ten pierwszy pociag to w Twoich stronach Antykwa

4 polubienia

Nazwanie tego stacja kosmiczna to jak dla mnie jest nieco na wyrost. Predzej pasowalaby do tego nazwa przejsciowy szalas kosmiczny. Choc trzeba przyznac, ze kazdy kolejny projekt byl wiekszy, lepszy i trwalszy.
Nie jestem specjalistka od ufologii, ale kontrolowane sprowadzenie i zniszczenie przedostatniej jakos dziwnie pokrywa sie w czasie z opowiesciami o UFO nad Chile i Argentyna, bo faktycznie rozpad nastapil nad tymi krajami. Pewnie mial nad Pacyfikiem, ale sie nie doliczyli?
Ostatnia instalacja z tej serii nosila dzwieczna nazwe Mir i przez lata rozrosla sie do takich rozmiarow, ze dopiero ISS ja przescignela i to nie od razu. Co ciekawe bylo starcie na wysokim poziomie politycznym o nazewnictwo, jako ze ISS pierwotnie miala sie nazywac stacja Alfa, co nie podobalo sie Rosjanom. Atlantis tez nie przeszla, ze względu na skojarzenie z zatopiona Atlantyda.
A stacja ISS jest technologicznie “dzieckiem trzech matek” - programu rosyjskiego z doswiadczeniami z Mir, i amerykanskiego plus europejskiego z lepsza technologia, ale nie za duzym doswiadczeniem jesli chodzi o dlugie pobyty ludzi w stanie niewazkosci.
Mam nadzieje, ze nie przynudzilam.

4 polubienia

Tylko 7, żle pociąg, szczyt itd, dla mnie to aż tyle z podświadości się wytelepało

3 polubienia

Nazwa Alfa nosiła też baza księżycowa w serialu Kosmos 1999 (kto pamięta? Leciało w Studiu 2)

1 polubienie

A lecialo. Wtedy juz bylam doswiadczona w bojach konsumentka SF. :smile:

1 polubienie

Fajne SF, rok 1999 dawno za nami a rzeczywistość pokazana na filmie jeszcze daleko przed nami :slight_smile:

1 polubienie

Tiaaa. Przypomnij sobie Ucieczke z Nowego Jorku z Kurtem Russelem? Akcja 1997.

2 polubienia

Albo Odyseja Kosmiczna 2001

1 polubienie

W Anglii,leca powtorki po nocach,na kanale…Horror :rofl:

1 polubienie

“Call me Snake…” :slightly_smiling_face:
Swietny film i…Kompletne goowno w tzw.ciagu dalszym,chyba 20 lat potem.

2 polubienia