Poranek z kultura (211)

Brahms, II Koncert B-dur (cz.2)

Kańtoch, Pejzaż

Nie lepiej pejzaz z peonia?

2lajki

Peonia super. Ale nie pasuje do muzyki… :money_mouth_face:

Peonia pasuje do wszystkiego.
W Chinach jest symbolem bogactwa i powodzenia.

2lajki

Mogłabym mieć peonie przez cały rok!!! :grinning:

2lajki

To może pejzaż z tym kwiatem (Co to za kwiat, kto zgadnie, dostanie inny). Ten pasuje? :thinking:

DSCN8202a

1lajk

Mnie pasuje, ale do muzyki niestety nie… :joy:

1lajk

To jeszcze odpowiedź, co to za kwiat i będzie git :upside_down_face:

1lajk

Spróbuję…

1lajk

Spokojnie elsie, dzisiaj z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej masz 22 szanse :bear: :koala: :panda_face:

1lajk

cos mi rododendronem zalatuje.

3lajki

Zgadza się, ale on nie zalatywał, poważnie … Różowe rododendrony nie pachniały, przynajmniej wczoraj …
Za to pachniały i to pięknie, żółte!

DSCN8205a

2lajki

wyglada prawie jak oleander? choc przyznam sie ze zoltych oleandrow nigdy nie widzialam.
zwykle kolory maja w pasmie od buraczkowrgo przez rozowosci do bialego.

2lajki

Byłem, gdzie chyba najbardziej znane miejsce w Niemczech z tych kwiatów czyli w Parku Rododendronów. Tam ich tyle, że nie udało mi się policzyć … :grin:

rakotzmost

2lajki

Ale pięknie… :slight_smile:

1lajk

rododendrony (rozaneczniki) lubia klimat troche bardziej umiarkowany i wilgotniejszy niz panujacy u mnie - choc hodowany jest ich kuzyn zwany tu nispero - raczej dla podniebienia, bo owoce sa pyszne, ale kwiatki mizerne, choc bardzo intenesywnie pachnace.
Eriobotrya japonica

2lajki

Pięknie, ale nie wtedy kiedy benasek był.
Ben pechowiec zastał wczoraj nieco inny widok:

DSCN8196a

A wystarczyło w necie sprawdzić, że do końca lipca remont mostu Rakotzego jest …

1lajk

Ufff, ale muszę się, niestety, zająć czym innym mimo, że szukanie roślin to jedna z moich pasji… Proszę o WYBACZENIE!!! :innocent:

1lajk

Cudo!

Wybaczam. ekonek Cię wyręczyła i już napisała, co to za kwiatek. :cherry_blossom:

1lajk