Poranek z kultura (211)

https://www.youtube.com/watch?v=j77YRWDBzKQ

Brahms, II Koncert B-dur (cz.2)

Kańtoch, Pejzaż

Nie lepiej pejzaz z peonia?

2 polubienia

Peonia super. Ale nie pasuje do muzyki… :money_mouth_face:

Peonia pasuje do wszystkiego.
W Chinach jest symbolem bogactwa i powodzenia.

2 polubienia

Mogłabym mieć peonie przez cały rok!!! :grinning:

2 polubienia

To może pejzaż z tym kwiatem (Co to za kwiat, kto zgadnie, dostanie inny). Ten pasuje? :thinking:

DSCN8202a

1 polubienie

Mnie pasuje, ale do muzyki niestety nie… :joy:

1 polubienie

To jeszcze odpowiedź, co to za kwiat i będzie git :upside_down_face:

1 polubienie

Spróbuję…

1 polubienie

Spokojnie elsie, dzisiaj z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej masz 22 szanse :bear: :koala: :panda_face:

1 polubienie

cos mi rododendronem zalatuje.

3 polubienia

Zgadza się, ale on nie zalatywał, poważnie … Różowe rododendrony nie pachniały, przynajmniej wczoraj …
Za to pachniały i to pięknie, żółte!

DSCN8205a

2 polubienia

wyglada prawie jak oleander? choc przyznam sie ze zoltych oleandrow nigdy nie widzialam.
zwykle kolory maja w pasmie od buraczkowrgo przez rozowosci do bialego.

2 polubienia

Byłem, gdzie chyba najbardziej znane miejsce w Niemczech z tych kwiatów czyli w Parku Rododendronów. Tam ich tyle, że nie udało mi się policzyć … :grin:

rakotzmost

2 polubienia

Ale pięknie… :slight_smile:

1 polubienie

rododendrony (rozaneczniki) lubia klimat troche bardziej umiarkowany i wilgotniejszy niz panujacy u mnie - choc hodowany jest ich kuzyn zwany tu nispero - raczej dla podniebienia, bo owoce sa pyszne, ale kwiatki mizerne, choc bardzo intenesywnie pachnace.
Eriobotrya japonica
https://i0.wp.com/elhuertodelaloli.com/wp-content/uploads/2017/05/nispero-arbol-1.jpg?fit=1600%2C1200

2 polubienia

Pięknie, ale nie wtedy kiedy benasek był.
Ben pechowiec zastał wczoraj nieco inny widok:

DSCN8196a

A wystarczyło w necie sprawdzić, że do końca lipca remont mostu Rakotzego jest …

1 polubienie

Ufff, ale muszę się, niestety, zająć czym innym mimo, że szukanie roślin to jedna z moich pasji… Proszę o WYBACZENIE!!! :innocent:

1 polubienie

Cudo!

Wybaczam. ekonek Cię wyręczyła i już napisała, co to za kwiatek. :cherry_blossom:

1 polubienie