Poranek z kulturą (5)

Gounod, Faust (C´est toi que j´aime)

Knut Ekwall, Oświadczyny

2 polubienia

Faust nadal rządzi.

Obraz mgliście kojarzę, gdzieś, kiedyś już go widziałem. Podoba mi się. Ale nie mogę sobie przypomnieć, gdzie miałem z nim styczność. I w jakich okolicznościach.

1 polubienie

Tez mam takie wrazenie. Ale malarz z NIKIM mi sie nie kojarzy… (moze to juz Alzheimer) :grin:

1 polubienie

W polskiej Wiki o nim nic nie ma, ale znalazłem w niemieckiej, To jest Szwed, który zamieszkał w Lipsku. Malował i był ilustratorem książek. XIX wiek.

2 polubienia

Aaa, takie buty! Dziekuje :grin:

1 polubienie

Obrazy artysty calkowicie mi obcego…
Tym bardziej musze sobie to zapamietac bo to jest fantastyczne malowanie!
Sprawdzilem kilka innych dziel i…chwilami mialem przed oczami film Bille Augusta"Dobre chęci"…
Ekwall MUSIAL zachwycac Bergmanna.Załozyłbym sie o kazde pieniądze :slightly_smiling_face:
Wyroznilbym Schadzke oraz Portret rodzinny.A takze Portret damy,chyba najbardziej bergamnnowski…

3 polubienia

Fakt, ten obraz jest świetny. Autora też nie znałem, ale znalazłem o nim w niemieckiej wiki.
Podałem powyżej.

2 polubienia

Dzis tez widzialam kilka i zrobily na mni spore wrazenie…

2 polubienia

Birbusiu, to ja mam prosbe. Mianowicie na scianie wisi mi plaskorzezba, ktorej autorem jest Eric Bischoff. Niestety NICZEGO nie moge o nim znalezc. Moglbys sprobowac???

Do Knuta Hamsuna tez by pasował…
Ale szczególnie przypadly mi do gustu te sceny w zaciemnionych pomieszczeniach…

2 polubienia

Hamsuna jak czytalam to bylam… glodna! Przy Sartrze mialam mdlosci (naprawde!).

:thinking:
Przyznam ze nie za bardzo rozumiem :upside_down_face:

1 polubienie

A czytales Hamsuna “Glod” i Ssrtra “Mdlosci”? Z Sartrem moglam sie pomylic, sprawdze…

1 polubienie

Aaaa…Głód czytałem ale…Moim zdaniem,daleko tej pozycji do Błogosławienstwa ziemi…

2 polubienia

A ja nie czytalam Blogoslawienstwa… Z Sartrem jest w porzadku!

Eric Bischoff to jest taki fachowiec od wrestlingu w USA. Co przedstawia ta płaskorzeźba?

2 polubienia

Gdybym nie czytał tej książki, nie zrobiłbym kompletu w quizie ostatnim.

1 polubienie

To scena milosna…

http://www.artnet.com/artists/knut-ekwall/skomaker-med-sitt-barnebarn-0Y-fPBcyo8P54dmAel228w2

W miedzyczasie znalazlem cudownego"Szewca z wnuczką"…

2 polubienia

Piekne…