Poranek

“No,
Wybierzmy sie na spacer…
Błagam,nie bierz telefonu
świat i tak nas dopadnie gdy wrócimy do domu…”

Magda Czapińska

Jej teksty,poezje wręcz…

“Lubię ten smutek
który przyczyny nie ma
Ale wciąż każe za czymś tęsknić
Bo gdy sie zjawia
Gdy dam mu dojść do slowa
Czasem się w poezję się zamienia”

A kiedy szukam i czasem znajduję,na końcu jest zawsze Jonasz…
Nigdy nie wiem kogo z tekściarzy lubie najbardziej…Ale chyba najczęściej,Jonasz Kofta

4 polubienia

Bo gdy człowiek milczy, milczy, milczy,
to apetyt rośnie wilczy, wilczy, wilczy
na poezję która drzemie w każdym z nas…

J.K.

Nie wiem, czy dobrze zapamiętałem…

2 polubienia

Tez coraz częściej wybieram się gdzies tam bez telefonu, więc potencjalnych rozmówców przepraszam, ze czasem nie oddzwaniam od razu.

No i myslałem, ze kolega birbant stworzy z poranka rebusa, na którym dwie piękne Anki trzymają pora
(Por Anek)
Jest jeszcze nadzieja w kalamburze
(Sorry za mały off)

3 polubienia

Kolega birbant już kiedyś stworzył z tego i kalambur, i rebusik. Dawno to było, więc wybaczam koledze benasek, że zapomniał… :stuck_out_tongue:

A w kolejce czeka już rebus ze słowem; poranna. :grinning:

Jeżeli zaś o telefon się rozchodzi, to tak często go zapominam wziąć ze sobą, że aż nadto pasuję do zapodanej poezji.
Zresztą, bardzo nie lubię mieć telefonu przy sobie.

3 polubienia

Wy tu o telefonach…
A dlaczego dzis jest tak zimno???

1 polubienie

Zgadza się. Dzisiejszy poranek w mojej okolicy to “aż” 12C. Ale się ocieplilo i mam aktualnie 14C. Pogoda angielska tak na przemian z … kielecką. A jest, qrva, lipiec!

2 polubienia

Odpatrzyłeś ode mnie :grin:

1 polubienie

A jak narysować burkę? Bo rebus kołowy “kalambur” też byłby zabawny.

A dopiero wszyscy na upał narzekali…

1 polubienie


Niby to samo, ale jednak nie😉

1 polubienie

Ja nie narzekałam…
A w ogóle po tych deszczach i burzach wysyp motyli. I to tych ładnych, rusałek pawików.

Świat zmienia sie zmienia. Podwórko stało się wrogiem dzieci. Bo wymaga kreatywności. Dawniej wystarczył trzepak. Dziś bez nielimitowanego 5G w telefonie nie ma życia.

2 polubienia

Wlasciwie to trzepak przed blokim na osiedlach to powinno sie wpisac do rejestru zabytków.
Przy odkurzaczach to jeszcze ktos dywany trzepie?

Ja jestem z tej gorszej Polski i u nas dzieciakom ławka wystarczała. Do późnej nocy siedziały, gadały, śmiały się, brzdąkały na gitarze itp. Ławka już zlikwidowana, bo ludzie mieli kłopoty ze spaniem.

2 polubienia