Poranny sucharek

5 polubień

Zaiste, Polska jest, naprawdę katolickiem krajem. Nie tylko ludzi się tu chrzci, ale także paliwo i alkohole.

6 polubień

Jeszcze mleko (jesli takie istnieje…).

1 polubienie

Mleko to już przechrzczone jest na jakiś biały napój w kartonie.

3 polubienia

Faktyczniemkiedys udalo mi sie kupic mlekomprosto od krowy,to wydawalo mi sie,ze maslo pije.nie te biale popluczyny.

3 polubienia

Ja juz zdazylam zapomniec…

1 polubienie

Jak masz problemy zoladkwe to nie trzeba ziolek typu normosan, wystarczy szklanka bialego plynu.

1 polubienie

Teraz mam daleko,ok20km.Jest tam chodowla krow mlecznych,czasem kupowalem tam mleko,ale tylko dla siebie,dla reszty rodzinki bylo,za tluste.
A ja bylem wychowany na mleku,prosto z ,dystrybutora’’ czesto pilem jeszcze cieple,prosto z udoju

2 polubienia

U mnie jest pasteryzowane pelnotluste - nie ma porownania z tym prosto od krowy, ale wypic sie da. Ale tylko w jednym sklepie. I kefir tez maja. Market, nie jakis ekologiczny z cenami z sufitu.

1 polubienie

Mieszkam w malej kmejscowosci,zaopatruje sie w malym sklepie,gdzie sprowadza w miare znosne mleko.
Ale tez nie ma porownania do tego od krowkil

1 polubienie

Czasem mi sie wydaje, ze to “pelnotluste” za komuny bylo bardziej wartosciowe niz obecne z kartonikow. Zwroc uwage, ze coraz wiecej ludzi wykazuje nietolerancje na laktoze - ale kiedy oni pili inne mleko niz to sterylizowane metoda UHT?

4 polubienia

To samo mialem napisav,ze mleko z czasow PRL w butelkach,czy 20l bajkach,bylo bardziej wartosciowe,niz obecne w kartonach.
Co to za mleko,ktore ma przydatnosc do spozycia dwa tygodnie.lub wiecej.

3 polubienia

Kartonikowe? Do trzech miesiecy.

1 polubienie

A sprobuj zrobic kwasne mleko,
Zepsuje sie,a nie skwasnieje

4 polubienia

Z kartonikowego? W naszym klimacie tzn. srodziemnomorskim najczesciej zaplesnieje.
Nawet “zaszczepione” kefirem czyli zywymi bakteriami i trzymane w chlodziarce wychodzi swinstwo smakujace plastikiem

1 polubienie

Zeby chociaz kefir dodtac,to by bylo dobrze.
Jogurty mi nie smakuja,a tylko one sa dostepne,przynajmniej u nas.

Kefir to tylko jak pisalam - w jednym sklepie. Robi to malenka lokalna spoldzielnia - zbyt maja, bo tu duzo ludu z Niemiec, GB czy krajow skandynawskich. A jogurty? Grecki bezsmakowy jeszcze ujdzie. Pozostale za slodkie - czasem jako deser?

1 polubienie

Leone_Marco
okonek
U nas jest jeszcze maslanka
Porownanie z ta polska zadne ale lepsza od czegos co tu nazywaja jogurtem

4 polubienia

Zdzichu woła Jolkę:

  • Te Jola, chodź no tu, weź no zobacz, bo chyba miliona wygrałem w Lotto.
    Jolka sprawdza:
  • Faktycznie, to co mi kupisz?
  • Tobie? Poszła mi do garów.
    No i tak się Zdzichu zastanawia, co by tu sobie kupić?
  • Mam - pomyślał - zawsze chciałem mieć Mercedesa.
    Jedzie do salonu Merca, wpada, a tam…?
    …już na niego czekają.
  • Dzień dobry, witamy, jest pan naszym milionowym klientem. Proszę sobie wybrać model Merca w prezencie i od nas milion “baksow” extra. Zdzichu twardy chłop, ale mało się nie rozpłakał ze szczęścia. Jedzie tym Merolem do domu, głaszcze walizkę z wygraną i drugą - prezent od Mercedesa, aż tu nagle… …po hamulcach!.. (zatrzymał się)
  • Przecież zawsze chciałem mieć jeszcze Rolexa - i zawraca.
    Wpada do salonu Kruka, a tam… (stała już historia) już na niego czekają… orkiestra, tort, telewizja…
  • Dzień dobry, jest pan naszym milionowym klientem. Proszę sobie wybrać dowolny model biżuterii i od nas dodatkowo milion “baksów”. Zdzichu nie wytrzymał, rozpłakał się jak dzieciuch.
    Jedzie Merolem do domu, spogląda co chwilę na Rolexa i trzy walizki pełne szmalu, aż tu nagle… … po hamulcach! (zatrzymał się)
  • Kurcze - zachciało mu się kupkę zrobić, tylko jak? Gdzie? W środku drogi? Co chwilę mijają go inne samochody?
  • Aaaaa, bogaty jestem - pomyślał - stać mnie, mogę sobie wejść do rowu (przydrożnego) i po robocie.
    Tak zrobił. Wszedł do rowu i zajął się … (tym, po co tam wszedł), aż tu nagle…!
  • Kurcze, że też nie pomyślałem, żeby wziąć jakiś papier do wytarcia!
  • Aaaaa, bogaty jestem, co mi tam.
    I zamierza posłużyć się wystającą kępka trawy. Ciągnie, ciągnie… aż tu nagle! Jak go coś z boku nie palnie!
  • Czyś ty zwariował Zdzichu!!?? Nie dość, że w łóżko narobiłeś, to jeszcze chcesz mi wszystkie włosy z p***y wyrwać!?
4 polubienia

Tak! Kiedy to zauwazylam, przestalam PIC!!!:slight_smile: