Poranny sucharek

5 polubień

Baca jest sądzony za zabójstwo turysty, ale się nie przyznaje. Sędzia pyta:

  • No to jak to było, Baco?
  • Ano nijak. Siedziołek se na przyzbie i strugałek osikowy kołecek. A ten turysta siad se kole mnie i zacoł jeść cereśnie. I co zjod, to mi pesteckom trach!!! w oko. A jo nic, ino se strugom ten kołecek. A on znowu zjad i trach!!! mie pesteckom w oko. A jo nic i dalej strugom… A on łostatniom cereśnie, rzucił mi torebke pode nogi, wstał i tak niesceśliwie potknoł, ze upadł na ten kołecek, com go strugoł. I tak, panie, coś ze 27 razy…
    :grinning:
    Nad Morskim Okiem siedzi stary gazda. Przechodzący turyści pozdrawiają go i pytają:
  • Co tu robicie?
  • Łowię pstrągi.
  • Przecież nie macie wędki.
  • Pstrągi łowi się na lusterko.
  • W jaki sposób?
  • To moja tajemnica. Ale jeśli dostanę flaszkę, to ją wam zdradzę.
    Turyści wrócili do schroniska, kupili butelkę wódki i zanieśli ją gaździe. On tłumaczy…
  • Wkładam lusterko do wody, a kiedy pstrąg podpływa i zaczyna się przeglądać to ja go kamieniem i już jest mój… - Ciekawe… A ile już tych pstrągów złowiliście?
  • Jeszcze ani jednego, ale mam z pięć flaszek dziennie…
    :grinning:
5 polubień

O góralach to można w nieskończoność i będzie wesoło!

1 polubienie

Siedzi sobie baca i pilnuje wyciągu krzesełkowego. Siedzi, turyści jeżdżą, wszystko spokojnie. Nagle baca wstał i wyłączył wyciąg. Turystami bujnęło. Wiszą. Co sprytniejsi zleźli z wyciągu po słupach i lecą do bacy:
-Baco, baco, co robicie? Zimno jest, tamci pozamarzają, puśćcie ten wyciąg!
-Nie puszczę!
-Dlaczego?
-Bo ktoś powiedział do mnie “Ch@u”
-Baco, niemożliwe, tu jest dużo turystów z zagranicy, pewnie powiedział “How do You do”, czyli jak się macie!
-A może… dobrze, puszczę wyciąg.
Baca puścił wyciąg i siedzi. Mruczy pod nosem:
-Chałdujudu… Może i tak… ale dlaczego “w du@ę je@@ny”?

5 polubień

:joy: