Potomstwo zwierząt - które zwierzaki wam się najbardziej podobają jak są małe...?

Bo jak urosną to już ( m )nie ( j )… Jakie chcielibyście mieć w domu jako miniaturki, tak by zawsze było takie małe i słodkie i nigdy nie urosło do normalnych rozmiarów?

Małe / młode zwierzęta w zdecydowanej większości wyglądają uroczo, słodziaszczo lub jeszcze fajniej. Ale w wielu przypadkach gdy dorosną, nie można im odmówić uroku. Osobiście nie chciałbym mieć zwierzęcia, które by nie dorosło. Wręcz wzdryga mnie na samą myśl posiadania jakiejś kurduplastej rasy psa.

2 polubienia

Jeże

cc5010ffff22ca7a9eb11daac2b9827e

2 polubienia

Tygrysa :joy::joy::joy:

2 polubienia

Gdy mniej więcej o tej porze w zeszłem roku przywiozłem sobie kotka z Polski, mieścił mi się na dłoni. Teraz ma ponad 5,5 kg i nadal rośnie. Przypuszcza się, że za dwa lata osiągnie ponad 7 kg. Dlaczego taki wielki? Pisałem już o tym.
Teraz nadmienię, że jak to stworzenie było takie malutkie, urocze, milutkie, słodziutkie i w ogóle, to mieliśmy okresowe tsunami na metrażu. Przez to stworzonko do tej pory czekam na fachowca, aż mi co końca laptop naprawi.
Aktualnie zwierzę jest w domu niesłychanie spokojne i nieszkodliwe. Ale i bardzo sympatyczne. Jest zbójem, ale tylko poza domem, który lubi opuszczać nawet na całą dobę i dłużej. Ale wraca. Jego dzienna porcja karmy, to dokładnie dwa razy więcej, niż to, co normalnie zjada kot.

4 polubienia

Zawsze i ciągle PSY!

1 polubienie

Generalnie ssaki.

1 polubienie

Kocury jak szary pregi i jescze jak ma czarne opuszki lapek i przywiozles go z Polski to bardzo czesto krzyzowki ze zbikiem. Kocur moich rodzicow, tez pochodzenia z okolic gdzie zbiki sie zdarzaly w najlepszym okresie swojego zycia wazyl ponad 9 kg, zwazony naukowo, czyli zapakowany w duza reklamowke i podczepiony do wagi sprezynowej. Wychudl bardzo tak z rok przed smiercia, a zyl ponad 16 lat.
A wydawalo sie, ze ta puszysta kulka duza nie bedzie. Koty rasy kartuskiej (nazwa id mnichow) czy main coon to i ponad 10 kg moga miec. A rodza sie malutkie jak zwykle domowe kociaki.
A wez takiego krokodyla? Wyklywa sie wielkosci konika polnego nie przymierzajac, a ile maja dorosle osobniki? :roll_eyes::laughing:

1 polubienie

Misiek, to zdecydowanie; ojciec żbik, matka kotka domowa i to mała z natury. Ja teraz nie mogę linkować oraz przesyłać, właśnie z jego powodu i trochę to potrwa zanim fachowiec się tym zajmie. ale na Wiki na zdjęciu ze żbikiem, mój kot, wypisz wymaluj.

Byłem u specjalisty w Aachen i dowiedziałem się, że w Niemczech, ponad 30% kotów domowych jest zmieszana ze żbikami, a 10 do 15%, to połówki.

Stopy ma czarne, pazury przednich łap dłuższe, a tylnych dwa razy grubsze i raz dłuższe od domowca i brązowe. Grubsze łapki. I niesamowicie masywne uda. Grubszy ogon. Maść typowego żbika. O kłach nie wspomnę. Domowe takich nie mają, Apetyt też podwójny.

Łepek bardziej płaski i wydłużony pyszczek.

On mi od małego wydawał się dziwny z tym jego zachowaniem, jakby cały czas polować chciał.

1 polubienie

Odruch polowania to i syjamy maja. Z tym, ze preferuja sznurowki nie sztuczne myszki. Moze genetyczne, bo ponoc byly hodowane do walki z wezami?

1 polubienie

W tej chwili z ciekawości pouczyłem się o żbikach.

A koty, to koty, ich wspólną cechą jest polowanie.

Misiek w domu, to przemiłe stworzonko bardzo z ludziami symbiotyczne. Przyjazny i ufny do ludzi aż za bardzo. Traci te cechy im dalej od domu, tym bardziej. I odchodzi bardzo daleko, to już w kilometrach trzeba liczyć.

1 polubienie

Zeby komus sie nie zachcialo go skrzywdzic…

1 polubienie

Tu nie taki naród. Ma wolny wstęp na wszystkie posesje w okolicy, jak i pozostałe domowce, które tu stadnie łażą od sąsiada co sąsiada i jest to rzeczą normalną dla tybylców. Tylko, że nie ma zwyczaju dokarmiania.

Misiek już opuścił grupę i stał się samotnikiem. Tak, właśnie żbiki mają. Ale wobec dawnych kumpli agresji żadnej nie przejawia.

1 polubienie

Kocury, nie tylko zbiki sa samotnikami jesli chodzi o swoj gatunek.
Jak tu obserwuje wedrowne to kazdy ma swoje wydeptane sciezki i godziny kiedy do michy przychodza. Zegarek mozesz wg nich nakrecac. Kotki sa bardziej terytorialne.

1 polubienie

Te tutaj łażą w grupie. Widzę to od 3 lat. Najwięcej 7 naliczyłem, ale przeważnie od 3 do 5.

1 polubienie

Lubię dorosłe, bardziej do mnie przemawiają,szczególnie nie przepadam za szczeniakami. Więc jak mam wybrać to może jakie małe ptaki w gnieździe

1 polubienie

Małe dzieci ludzkie są urocze. Potem to mija niestety.

3 polubienia

Tygrysy.
Ale nie chcialbym ich ograniczac i robic z nich de.ilnych pluszaków.One nic nie traca ze swej urody w doroslosci.
Drugie miejsce dla malych grizzly.

3 polubienia